Після обвалення мосту в італійській Генуї у місті оголошено траур. Міст вбив десятки людей, цілі квартали навколо нього евакуйовані і перетворилися на зону відчуження - влада переселила звідти понад 600 осіб, які навіть не знають, чи зможуть вони повернутися назад, йдеться у сюжеті ТСН.
Вимушені переселенці скаржаться, що все, що вони можуть - кожен день приходити до своїх домівок і просити рятувальників дозволити їм хоча б на пару хвилин забігти у будинок і забрати хоч якісь речі; евакуацію проводили у великому поспіху.
"Це було жахливо, уявіть собі, цей міст міг обрушитися на наші оселі. Жертв могло бути більше", - кажуть переселенці.
І дійсно, новий обвал цілком реальний - недарма влада Італії оголосила надзвичайний стан на наступні 12 місяців. Міст планується знести - і хоча знесення буде контрольованим, не виключено руйнування будинків під ним. Незважаючи на щоденні поїздки чиновників і розслідування, ніякої конкретики і відповіді на питання, хто винен у трагедії, немає.
Втім, одного винуватця одностайно вже назвали багато італійців - на їхню думку, причиною трагедії стала корупція. Жителі самі неодноразово повідомляли про проблеми з мостом, який був вже у віці - він був побудований ще у далекому 1967 році італійським інженером Ріккардо Моранді.
Спочатку міст будувався, як експеримент – мінімум металу, більше бетону. І хоча спочатку все було непогано, вже у 1990-х почалися суттєві проблеми із стійкістю шляхопроводу.
Тоді було прийнято рішення зміцнити міст сталевими тросами - але закупили їх за завищеними цінами і настільки поганої якості, що через два роки троси почали рватися. А буквально п'ять років тому жителі виселених підмостных кварталів почали скаржитися, що їм на голови летять камені - шматочки мосту...
Остання перевірка злощасного мосту відбулася у 2016 році, і, за офіційними даними, проблем чиновники не виявили. Проте до рук ЗМІ потрапили абсолютно протилежні і засекречені дані - згідно з ними, та ж сама перевірка дала протилежний результат. Мова йшла про катастрофічні структурні зміни у конструкції моста, які могли привести до його обвалу, і про численні витрати на ремонт. Гроші були терміново вишукані - але до шляхопроводу так і не дійшли.
Влада вказала на ймовірного винуватця трагедії – це підприємство "Автостради Італії", аналог українського "Автодору". Однак італійці все частіше задають питання - невже це підприємство самостійно розікрало всі гроші, і чи немає тут стирчащих вух влади?
Нагадаємо, 14 серпня в італійській Генуї обвалився автомобільний міст, через який проходило платне шосе. На момент аварії на ньому знаходилися 30 легкових автомобілів і три вантажівки. Частина з них впала в річку, деякі машини застрягли в конструкціях мосту.
Спочатку повідомлялося про 35 загиблих і 16 постраждали, серед них були ті, хто впав разом із мостом, а також опинився під завалами. Згодом кількість жертв аварії зросла. 19 серпня офіційно повідомили про завершення рятувальної операції і назвали точну кількість жертв - 43 загиблих.
Згодом прокурор Генуї Франческо Коцці назвав попередню причину обвалення мосту. За його словами, нею став людський фактор. Коцці не конкретизував, у чому саме міг полягати людський фактор, проте раніше з'явилася інформація про те, що на мосту проводилися ремонтні роботи.