Обстріли в Донбасі можуть спричинити серйозні екологічні проблеми - WP

Поділитися
Обстріли в Донбасі можуть спричинити серйозні екологічні проблеми - WP Пошкодження заводів в Донбасі може спричинити серйозні екологічні проблеми. © I love Ukraine
Експерти вказують на загрозу пошкодження заводів і станцій, які зберігають велику кількість небезпечних речовин.

Пожвавлення обстрілів вздовж лінії фронту на Сході України становить загрозу для промислових об'єктів. Їхнє пошкодження може вилитися у серйозні екологічні і гуманітарні проблеми.

Про це пише Washington Post з посиланням на звіт неурядових організацій Zoi Environment Network і Toxic Remnants of War Project.

Їхній звіт був опублікований через лічені дні після того, як ООН попередила про потенційну "хімічну катастрофу" в зоні бойових дій на Сході України.

"Бої нині тривають у містах, близьких до індустріальних центрів. І над заводами нависає все більший ризик зазнати ушкоджень. Наслідки для людей, які живуть неподалік, можуть бути дуже суворими", - сказав спеціальний доповідач ООН з питань прав людини, небезпечних субстанцій і відходів Баскут Тунчак.

В звіті ООН вказано, що 24 лютого снаряди розірвалися неподалік будівель, в яких зберігається 15 тисяч фунтів газоподібного хлору. На щастя, витоку газу не відбулося. Але якби будівля з ним була пошкоджена, всі люди в радіусі 600 футів загинули б.

В ООН не уточнили, які промислові об'єкти були ушкоджені снарядими. Однак, в попередньому подібному звіті ООН вказувалося, що 24 лютого снаряди вибухали поруч з Донецькою фільтраційною станцією, яка має сховища газоподібного хлору. В Zoi Environment Network наголошують, що якби вони були ушкоджені, життя 20 тисяч людей, які живуть неподалік було б під загрозою.

Видання зауважує, що фільтраційні станції становлять особливу загрозу для довкілля. Але весь Донецький регіон з його великим індустріальним комплексом і шахтами криє в собі велику кількість екологічних загроз під час війни. Zoi Environment Network зауважує, що окрім обстрілів промислові об'єкти в Донбасі можуть постраждати від двох інших факторів. Перший з них - блокада захоплених проросійськими силами територій Донецької і Луганської областей. А друга - часті перебої з електропостачанням. Також в Zoi Environment Network зауважують, що ставки відходів на фермах в охопленій війною зоні занедбані. І отруйні речовини починають просочуватися у системи водопостачання.

"Увага до нинішніх екологічних загроз від пошкодження числених промислових об'єктів в Донбасі, а також перебоїв з постачанням води і в роботі інших життєво важливих систем, допомогла актуалізувати екологічний наратив. Однак ці проблеми представляють лише невелику частину більш широкого спектру екологічних проблем, на вирішення яких підуть роки", - йдеться у звіті Zoi Environment Network.

Раніше в ОБСЄ визнали загрозу виникнення гуманітарної та екологічної катастрофи в Авдіївці. А в штабі АТО минулого року попереджали, що ватажки "ДНР" створюють загрозу виникнення гуманітарної та екологічної катастрофи в Донбасі. Оскільки вони часто заважають ремонтним бригадам відновлювати пошкоджені виробничі об'єкти.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі