Обрання президентом Хіларі Клінтон теж позначитися на економіці США, але не так згубно, стверджують економісти.
Нав'язування жорстких податків на товари з Китаю та Мексики, що раніше обіцяв ввести республіканський кандидат у президенти Дональд Трамп, може підштовхнути США до рецесії і коштувати Штатам п'яти млн робочих місць, говориться в дослідженні, проведеному Інститутом світової економіки Петерсона.
При цьому в дослідженні наголошується, що у головного суперника Трампа Хілларі Клінтон теж негативне ставлення до Транс-Тихоокеанському партнерства. Її торгова політика також негативно позначитися на економіки Штатів, однак не так, як у випадку з Трампом – його політика стане руйнівною.
Так, Трамп обіцяв різке зниження корпоративних податків у США та запровадження значних торговельних мит на імпорт товарів із Китаю в розмірі 45% від вартості товарів, а з Мексики - 35%. У цьому зв'язку найбільше може постраждати переробна промисловість. Так, у Вашингтоні знаходиться штаб-квартира Boeing, а в Лос-Анджелесі, наприклад, в порт прибуває велика частина товарів, які поставляються з Китаю. У разі якщо Китай як крок у відповідь відмовиться закуповувати в США літаки, роботу втратять 179 тис. американців. Так, а зниження продажів сої вдарить по сільському господарству в Міссісіпі, Міссурі, Теннессі і Арканзасі.
Ця політика може призвести навіть до того, що Штати відчують дефіцит споживчих товарів, що випускаються в Китаї, включаючи продукцію Apple. У дослідженні підкреслюється, що IPhone може стати секретною зброєю Китаю.
"Реальний ризик полягає в тому, що початкові кроки адміністрації Трампа можуть призвести до циклу відплати, що ще більше погіршить ситуацію", - йдеться в дослідженні.
Раніше чинний президент США Барак Обама назвав Трампа неосвіченим і профнепридатним після похвал Путіну. Варто Дональду Трампу заговорити, його некомпетентність проявляється дедалі ясніше, вважає президент США.