Попри попередню двосторонню домовленість про обмін полонених за принципом “всіх на всіх”, Азербайджан утримує в майже чотири десятки вірменських військових. Це зауважив в інтерв'ю Суспільному посол Вірменії в Україні Володимир Карапетян.
Дипломат стверджує, що Єреван може документально підтвердити свою позицію.
"У нас є відповідні документальні свідчення, відеозаписи, а також свідчення наших колишніх полонених, які вже повернулися у Вірменію".
Він додає, що, слідуючи домовленостям, Вірменія передала не лише військових, але й інших ув’язнених:
“Навіть злочинців, які засуджені по зовсім інших статтях, у тому числі за вбивство людей", — зазначив дипломат.
Військових відпустили в обмін на на карти мінувань часів першої Карабаської війни
Посол додав, що азербайджанська сторона відпустила частину військових Вірменії в обмін на карти мінувань.
"В якості доброї волі вірменське керівництво передало карти, які були в нашому розпорядженні про мінні поля ще з 90-х років під час першої карабаської війни".
Отримання такої картографічної інформації допомагає значно зменшити кількість смертельних випадків, пов’язаних із мінами.
"Кількість підривів в рази зменшилась, а смертельних випадків було лише один чи два. Наші карти досить точні, але треба враховувати часовий проміжок, який уже пройшов", — підсумував Карапетян.
Наслідки Другої карабаської війни
Друга карабаська війна, яка відбулася восени 2020 року і протривала трохи більше місяця, — конфлікт між збройними силами Азербайджану та Нагірно-Карабаської республіки (Республіки Арцах) і Вірменії в Нагірному Карабасі (Арцасі).
Наслідком протистояння стало те, що Азербайджан отримав коридор до Нахічевані, який межує з Туреччиною та Іраном. Згодом майже дві тисячі російських солдат у ролі "миротворців" розгорнулись вздовж Лачинського коридору між Вірменією та Нагірним Карабахом. Наразі переможна у цій фазі протистояння сторона розглядає можливість того, що вони пробудуть там щонайменше 5 років.