"Ми знаємо, що Росія брала участь в кібератаках. Це - не нове явище, і цим займається не лише Росія", – заявив президент США Барак Обама на спільній прес-конференції з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Берліні у четвер, 17 листопада.
Обама додав, що Вашингтону відомі факти про кібератаки РФ на треті країни, а також про промислове шпигунство, в якому задіяні російські хакери.
За словами американського президента, під час розмови з президентом РФ Володимиром Путіним ще до виборів у США, Обама "чітко дав зрозуміти, що, хоча Росія й вестиме розвідувальну діяльність навіть тоді, коли США це не подобатиметься, є різниця між розвідкою і втручанням у вибори, або атаками на приватні організації або комерційні підприємства".
Нагадаємо, 7 жовтня Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США звинуватили Росію в організації скоординованих кібератак з метою вплинути на виборчий процес в США.
У середині червня російські хакери зламали базу даних Демократичної партії США. Вони отримали доступ до бази даних, зібраної на кандидата на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, а також змогли прочитати всі електронні листи і трафік чатів комітету. При цьому кіберзлочинці не отримали доступу до фінансової інформації або особистої інформації спонсорів партії.
За даними ЗМІ, також піддалися атакам комп'ютери і мережі інших американських політичних організацій, а також основних претендентів на пост президента США Хілларі Клінтон і Дональда Трампа.
У травні нинішнього року директор національної розвідки США Джеймс Клеппер попередив, що хакери, які працюють в інтересах іноземних держав, ведуть стеження за кандидатами на пост президента США.
У Білому домі не виключають введення проти Росії додаткових фінансових санкцій за кібератаки на державні та партійні ресурси США.