Текст угоди було направлено РФ у понеділок, 27 червня, після тижнів переговорів і обговорень в адміністрації Обами. Суть угоди в тому, що США обіцяють об'єднати зусилля з ВКЗ Росії, ділячись координатами цілей і спільно координуючи розширену кампанію бомбардування терористичного угрупування "Джебхат ан-Нусра", яка бореться з військовими Асада.
Угодою передбачається, що натомість росіяни погодилися б чинити тиск на режим Асада, щоб зупинити бомбардування деяких сирійських повстанських груп, які США не вважають терористичними.
Міністр оборони США Ештон Б. Картер був проти цього плану, але, як заявили чиновники, врешті-решт змушений був погодитися з рішенням президента. Для багатьох всередині і поза адміністрації Обами новий план – це величезна помилка з кількох причин.
"Один великий недолік в очевидному: у Москви немає наміру чинити сильний тиск на Асада", - сказав колишній посол США в Сирії Роберт Форд.
Крім того, є сумніви в тому, що російська сторона буде відрізняти терористів "Джебхат ан-Нусра"від інших повстанських угруповань.
"Для Росії ця угода не тільки стосується безпосередньо Сирії. Президент Росії Володимир Путін розцінить таке військове співробітництво як визнання російської важливості і можливе зменшення у майбутньому ізоляція РФ після російського військового вторгнення в Україну. Ось чому Картер спочатку був проти цього плану", - повідомили виданню американські чиновники на правах анонімності.
Напередодні Reuters писало, що у Росії є дві причини зволікати з відставкою Асада. Зазначалося, що Росія підтримає відставку президента Сирії Башара Асада, коли буде впевнена, що зміна лідера не викличе крах сирійського уряду, повідомили агентству джерела, близькі до Кремля.
Нагадаємо, США і Росія домовилися про розширення перемир'я в Сирії на територію міста Алеппо, де досі тривають бої урядових військ з опозицією.
Раніше повідомлялося про катастрофічну ситуацію в Сирії. У результаті наступу військ Башара Асада і бомбардувань Алеппо, загинули сотні людей.
Перше перемир'я в Сирії було підписано близько двох місяців тому. 26 лютого Рада Безпеки ООН одноголосно підтримав резолюцію про перемир'я в Сирії. Згодом, РФ і США запропонували сторонам конфлікту в Сирії припинити бойові дії з 27 лютого.