У неділю, 14 лютого, президент США Барак Обама в телефонній розмові з главою РФ Володимиром Путіним закликав Москву припинити наносити авіаудари по помірній сирійській опозиції, передає агентство Reuters.
"Зокрема, президент Обама наполягав на важливості того, щоб Росія грала конструктивну роль шляхом припинення вогню по силам помірної опозиції в Сирії", - повідомили в Білому домі.
Також Обама заявив про необхідність прискорити доставку гуманітарної допомоги в Сирію.
Як писало агентство Bloomberg, конфлікт у Сирії звужується до протистояння між Асадом і ІД."Стратегія Росії полягає в тому, щоб повернутися за стіл переговорів, коли Асад зможе сказати, що контролює всі великі населені пункти Сирії. Це дозволить йому позиціонувати себе в авангарді боротьби з "Ісламським державою", - сказав старший науковий співробітник Атлантичної ради Аарон Штейн.
Минулого тижня повідомлялося, що у Асада заявили про наближення перемоги у громадянській війні.
Напередодні повідомлялося, що в результаті наступу сирійських урядових військ на Алеппо і посилення авіаударів ВПС Росії десятки тисяч сирійців були змушені тікати з міста, побоюючись, що населений пункт незабаром опиниться під повною облогою військ президента Сирії Башара Асада.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".