Після п'яти років війни, яка стала причиною загибелі чверті мільйона людей, президент Сирії Башар аль-Асад і його російські та іранські союзники "беруть верх". Їм потрібно перевагу на полі бою, а не переговори, йдеться в статті Bloomberg.
Минулого тижня ООН спробувала провести мирні переговори в Женеві, а європейські лідери зібралися в Лондоні для пошуку шляхів зупинки припливу біженців на континент. "Але ці події були другорядні порівняно з тими, які відбувалися в Сирії, де сили Асада - за підтримки проиранских сил і авіаударів РФ силенной від повітря російських літаків – наблизилися до того, щоб відбити Алеппо і виграти вирішальну перемогу у війні", - йдеться в статті.
Агентство зазначає, успіхи останнього місяця дозволили Асаду і його союзникам перекрити багато канали постачання з Туреччини, які могли б представляти собою останнє серйозне перешкода для перемоги над повстанцями в північній Сирії. На заході Сирії урядові війська готуються звільнити ще один оплот опозиції - Ідліб.
Аналітик вашингтонського Інституту вивчення війни Дженніфер Кафареллі заявляє, що підтримка російською авіацією "дозволяє силам Асада потіснити раніше непохитних супротивників".
"Це не означає, що війна закінчилася, або навіть, швидше за все, закінчиться дуже швидко. Сирія вже була свідком облог, які тривали роками. Крім того, "Ісламська держава" як і раніше контролює території східної Сирії. Але конфлікт звужується до боротьби між Асадом і джихадистами: позиції опозиційних груп, вважаються більш помірними і користуються підтримкою Заходу і його союзників на Близькому Сході, можуть бути відсунуті", - сказано в статті.
На думку аналітика Фонду захисту демократій у Вашингтоні Патріка Мегахана, це не кінець війни, але може стати початком її кінця, а Асад, РФ, "Хезболла" та Іран стануть в неї переможцями.
ООН у середу припинила мирні переговори в Женеві на тлі погроз опозиції вийти з них з-за посилення авіаударів РФ і просування військ Асада.
"Ризик російської стратегії в тому, що після усунення будь-якої збройної опозиції Асаду крім "Ісламської держави", не залишиться нікого, з ким можна було б укласти мирну угоду", - говорить директор Центру стратегічної кон'юнктури Іван Коновалов.
Адже з багатьма місцевими угрупованнями сирійське керівництво могло б домовитися, вважає він. "А будуть трощити всіх підряд, то це тільки збільшить опір", - сказав Коновалов. У разі ж, якщо вони з'єднають військові методи з політичними, то успіх на півночі Сирії може бути досягнутий і укріплений.
Як наголошується, далі ситуація в Сирії може стати більше схожою на пряму боротьбу між владою та ісламськими екстремістами, що було б політичною перемогою для сирійського президента і Путіна.
"Стратегія Росії полягає в тому, щоб повернутися за стіл переговорів, коли Асад зможе сказати, що контролює всі великі населені пункти Сирії. Це дозволить йому позиціонувати себе в авангарді боротьби з "Ісламською державою", - сказав старший науковий співробітник Атлантичної ради Аарон Штейн.
Минулого тижня повідомлялося, що у Асада заявили про наближення перемоги у громадянській війні.
Напередодні повідомлялося, що в результаті наступу сирійських урядових військ на Алеппо і посилення авіаударів ВПС Росії десятки тисяч сирійців були змушені тікати з міста, побоюючись, що населений пункт незабаром опиниться під повною облогою військ президента Сирії Башара Асада.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".