В перший в історії Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів президент США Барак Обама закликав міжнародне співтовариство забезпечити виконання принципів свободи слова і припинити переслідування представників засобів масової інформації.
Історія показує, що вільна преса залишається критично важливою основою для процвітаючого і відкритого суспільства, так як надає громадянам інформацію і дозволяє тримати свою владу підзвітною, відзначає Обама.
"Щодня відважні журналісти піддаються надзвичайних ризикам, щоб донести нам інформацію, яку ми інакше і не почули б - викривають корупцію, ставлять складні питання або розповідають про гідність чоловіків, жінок і дітей, які страждають від жахів війни", - йдеться в заяві президента, опублікованому на офіційному сайті Білого дому.
У зв'язку з цим президент США висловив жаль, що "сотні журналістів були вбиті тільки за останнє десятиліття, а їх безліч зазнали переслідувань, погроз, тюремного ув'язнення і тортур".
І в переважній більшості таких випадків винні в цих злочинах проти журналістів так і залишилися безкарними, підкреслив Обама.
Американський лідер закликав усі уряди "захищати можливість журналістів писати і говорити вільно".
"В цей перший в історії Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, США визнає безцінний внесок журналістів на свободу слова та захист всіх нас, що проливали світло на темряву і надавали голос безпорадним", - заявив Обама.
Лідер США також закликав світ притягати до відповідальності тих, хто скоїв злочини проти журналістів.
Раніше The Guardian повідомляв, що за останні 10 років в світі було вбито 370 журналістів, 90% вбивств - досі не розкрито.