Президент США 3, чекаючи на рішення Конгресу щодо своєї пропозиції завдати удару по Сирії, став особисто та наполегливо працювати з членами Сенату і Палати представників, переконуючи їх підтримати військове втручання, пише Reuters.
2 вересня американський лідер зустрінеться з головами ключових комітетів з питань національної безпеки у Конгресі.
Окрім того, держсекретар Джон Керрі, керівник Об'єднаного комітету начальників штабів США Мартін Демпсі і міністр оборони Чак Гейґел відзвітують перед сенатським комітетом з питань зовнішньої політики.
Схвалюючи той факт, що президент не ігнорує законодавців, хоча міг би діяти одноосібно, опоненти Обами серед республіканців, втім, відзначають, що його адміністрація все-таки вже визначилася з рішенням і лише потім попросила схвалення.
Але навіть і у Демократичній партії до плану удару по Сирії поставилися з неабиякою часткою скептицизму. Конгресмени-демократи провели 70-хвилинну телефонну нараду, в ході якої багато хто висловив сумнів у тому, що операція дійсно буде короткостроковою і ефективною, як запевняє Обама. Вони побоюються, що США виявляться набагато глибше втягнутими в сирійський конфлікт.
Як розповів Бі-бі-сі колишній заступник голови штабу армії США Джек Кін, Обама особисто сказав сенаторам-республіканцям, яких було запрошено до Білого дому у понеділок, що Вашингтон планує завдати значної шкоди силам Башара Асада, якщо конгрес підтримає військову операцію.
За словами Джека Кіна, влада США також планує збільшити допомогу деяким групам повстанців у Сирії.
ТАКОЖ: Асад заявив, що удар по Сирії обернеться регіональною війною: Близький Схід - це порохова бочка
Хоча Обама у своїй заяві 31 серпня пообіцяв, що наземного вторгнення не буде, конгресмени побоюються, що рано чи пізно американські солдати все одно опиняться на сирійській землі. Демократ Джим Моран поділився думкою, що якби голосування відбулося зараз, резолюцію б відкинули або змінили до такої міри, що президенту краще було б діяти без неї.
Втім, є в Обами з його планом активні прихильники у Конгресі - сенатори-республіканці Джон Маккейн і Ліндсі Грем. У понеділок президент провів зустріч з ними в Овальному кабінеті Білого дому, після чого ті заявили, що, крім ударів, США можуть розширити підтримку сирійських повстанців, передає CNN.
Однак, впритул працюючи з законодавцями, Обама поки не зробив ще одну важливу річ - не звернувся безпосередньо до простих американців, адже з їхнього боку поки теж не видно широкої підтримки. Навпаки, опитування показують, що більше половини населення країни не хочуть її участі в черговому затяжному регіональному конфлікті.
Між тим, проти силового вирішення конфлікту ву Сирії виступив колишній генеральний секретар ООН Кофі Аннан. Він закликав міжнародне співтовариство зупинити кровопролиття, щоб "досягти політичної згоди і звільнити сирійців від жаху, в якому вони живуть".
Як повідомлялося, зібрані інспекторами ООН у місці передбачуваної хімічної атаки під Дамаском зразки будуть проаналізовані у Швеції.
Між тим, не чекаючи результатів, США і ряд інших країн висловили впевненість не тільки в тому, що хіматака була, але і в тому, що заборонену зброю застосували війська 3. Про наявність власних доказів, окрім Вашингтона, заявив Париж.
Сам сирійський президент всі звинувачення відкидає. В інтерв'ю французькому виданню Le Figaro Башар Асад заявив, що кожен, хто висуває обвинувачення, повинен надати докази. За його словами, Барак Обама і Франсуа Олланд цього зробити не змогли.
"Припустимо, наші військові хотіли б використати зброю масового ураження, але як вони могли б зробити це в районі, де вони знаходяться самі?.. Де логіка?",- сказав він.
На думку Асада, в разі завдання удару по Сирії передбачити наслідки неможливо. "Близький Схід - це порохова бочка, до якої зараз підносять сірник. Контроль буде втрачено після того, як ця бочка злетить у повітря", - упевнений він. !zn
Читайте також:
Число біженців із Сирії досягло двох мільйонів осіб
NYT: Обама не зважується вдарити по Сирії без схвалення Конгресу через перспективу атаки на Іран
НАТО відмовилося втручатися у сирійський конфлікт: Це справа окремих країн
Мадуро написав Обамі листа із закликом "зупинити машину війни"