Обама назвав випробування зброї масового ураження "серйозною загрозою регіональній безпеці, а також миру і стабільності у всьому світі", йдеться в повідомленні, поширеному прес-службою Білого дому у п'ятницю, 9 вересня.
Президент США повідомив, що він уже провів необхідні консультації з лідерами Японії та Південної Кореї.
"Ми погодилися працювати з Радою Безпеки ООН, нашими партнерами по шестисторонніх переговорів з денуклеаризації Корейського півострова і з міжнародним співтовариством, щоб енергійно імплементувати вже діючі санкції, а також щоб вжити додаткові заходи, у тому числі нові санкції. Це необхідно, щоб показати КНДР, що її незаконні і небезпечні дії не залишаться без наслідків", – підкреслив Обама.
Американський лідер запевнив, що Вашингтон ніколи не визнає КНДР ядерною державою. Обама підкреслив, що провокаційні дії Пхеньяна ведуть до подальшої ізоляції північнокорейського режиму і прирікають населення цієї країни на злидні.
Раніше повідомлялося, що у КНДР стався землетрус, яке могло бути викликано ядерним вибухом. В Геологічній службі США також повідомили, що епіцентр землетрусу знаходився в районі полігону, де в минулому північнокорейські військові вже випробували ядерну зброю. Дані з супутника, отримані кілька тижнів тому, демонструють підвищену активність в районі полігону Пангири.
Санкції ООН забороняють КНДР проводити ядерні випробування, а також запускати балістичні ракети.
У 2006 році Північна Корея вперше випробувала ядерну зброю. З тих пір Радбез ООН п'ять разів вводив проти неї різні санкції.