Обама кине на боротьбу з лихоманкою Ебола військових резервістів

Поділитися
Обама кине на боротьбу з лихоманкою Ебола військових резервістів Обама кине на боротьбу з лихоманкою Ебола військових резервістів © Pete Souza, whitehouse.gov
Президент РФ розглядає можливість призначення у своїй адміністрації спеціального координатора з питань протидії лихоманки Ебола.

Президент США 3 в Західній Африці. Рішення було прийняте після двогодинної наради в Білому домі щодо боротьби з хворобою.

США раніше зобов'язалися направити до Ліберії до чотирьох тисяч військових і побудувати в регіоні низку лікарень. Згідно з президентським указом, окрім резервістів Пентагон отримав право залучити для виконання цього завдання бійців національної гвардії.

У нараді в Обами брали участь, зокрема, міністр охорони здоров'я і радники з безпеки. Через цю нараду Обама скасував передвиборчі поїздки до Нью-Йорка і Род-Айленда, заплановані на четвер.

Після засідання Обама повідомив, що розглядає можливість призначення у своїй адміністрації спеціального координатора з питань протидії лихоманці Ебола. Він пояснив, що зараз різними аспектами займається низка радників, але їм, крім загрози Еболи, доводиться приділяти час ще цілій низці питань.

У США зареєстровано три випадки захворювання на лихоманку Ебола: ліберієць Томас Дункан помер у лікарні Далласа минулого тижня, від нього вірусом заразилися дві медсестри - 29-річна Ембер Вілсон і 26-річна Ніна Фем. Кілька людей, які контактували з хворими, були поміщені в карантин.

Влада США намагається заспокоїти жителів. Зокрема, Обама назвав вірогідність широкомасштабної епідемії на території Америки "надзвичайно низькою". Він нагадав, що Ебола поширюється не як грип, тобто не повітряно-крапельним шляхом, а передається лише при безпосередньому контакті з біологічними рідинами інфікованої людини.

Водночас Обама зазначив, що спалах епідемії лихоманки Ебола в Західній Африці являє загрозу для всієї світової спільноти. В ООН і ВООЗ напередодні оголосили, що світ не встигає за темпами поширення Еболи - число хворих зростає у геометричній прогресії. В даний час щотижня заражається приблизно по одній тисячі осіб. За прогнозами експертів, до 1 грудня приріст чисельності інфікованих може скласти до 10 тисяч людей на тиждень.

Деякі члени Конгресу США пропонують заборонити видачу американських віз жителям країн Західної Африки, де вирує епідемія. Згідно з опитуванням, цей захід підтримують дві третини респондентів.

Тим часом адміністрація Обами виступає проти заборони сполучення з постраждалими країнами. У Білому домі відзначають, що це ускладнить доставку туди гуманітарних вантажів і медичного персоналу.

За даними ВООЗ, число жертв Еболи в країнах Західної Африки зросла майже до 4,5 тисяч осіб, ще близько 9 тисяч інфіковані. Переважна кількість випадків смерті та зараження припадає на три країни - Ліберію, Гвінею та Сьєрра-Леоне. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі