Про це повідомляє Washington post, додаючи, що американські служби з'ясували, що представники уряду ОАЕ найвищого рівня 23 травня обговорювали план цієї кібератаки, а також її виконання. Але лишається не відомим, чи країна сама провела операцію, чи найняла сторонню хакерську групу.
Видання нагадує, що у заявах, які в Катарі називають фальшивими, йшлося, що нібито емір Катару назвав Іран "ісламською силою", а також "хвалив Хамас". Хакерська атака і розміщення фейку відбулося 24 травня, невдовзі після візиту президента США Дональда Трампа у Саудівську Аравію, де він зустрівся з лідерами країн Перської затоки і закликав їх об'єднатися проти тероризму. Однак, після кібератаки почалася ізоляція Катару з боку сусідніх арабських країн.
Посол ОАЕ в США Юсеф аль-Отаіба назвав повідомлення Washington post "не правдою".
"ОАЕ не має ніякого відношення до так званої кібератаки, описаної в статті. Правда ж полягає у поведінці Катару. А саме в фінансуванні, підтримці і створенні умов для екстремістів "Талібану", "Хамасу" і Кадафі, підбуренні насильства, заохоченні радикалізації і підриві стабільності сусідів", - йдеться в заяві посла ОАЕ.
Нагадаємо, 5 червня Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувативши його в підтримці тероризму. Країни перекрили кордони, а також виключили з військової коаліції, яка веде війну в Ємені.
Більше про нову кризу в Перській затоці читайте в статті Віталія Федянина "Катарський горішок" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".