Нью-Йорк впритул наблизився до Лондону в рейтингу фінансових центрів світу

Поділитися
Нью-Йорк впритул наблизився до Лондону в рейтингу фінансових центрів світу Нью-Йорк готується стати фінансовим центром світу © facebook.com/waldemart.klyuzko
Британська столиця може втратити своє лідерство вже в наступному рейтингу.

Лондон зберіг за собою перше місце в списку найбільших фінансових центрів світу, однак Нью-Йорк скоротить своє відставання до британської столиці до мінімуму, йдеться в огляді фінансової консалтингової компанії Z/Yen Group Ltd., яка раз у півроку розраховує Global Financial Centres Index (GFCI).

Лондон отримав у рейтингу 795 пунктів, Нью-Йорк - 794 пункту. Півроку тому відставання становило 8 пунктів. Скорочення розриву не пов'язано з результатами референдуму, на якому британці проголосували за вихід країни з ЄС, оскільки збір даних завершився за кілька днів до голосування.

У той же час, як пише авторитетне видання Financial Times, Британія стане непривабливою для інвесторів, якщо вийде з ЄС. Дослідження показали, що великі міжнародні компанії бояться невизначеності і збираються скоротити прямі інвестиції в британську економіку.

На третьому місці у списку, як і півроку тому, виявився Сінгапур (752 пункту), на четвертому - Гонконг (748 пунктів), на п'ятому - Токіо (734 пункту).

Цюріх опустився з шостого місця на дев'яте, пропустивши вперед три північноамериканських фінансові центри: Сан-Франциско, Бостон і Чикаго, але обійшовши Вашингтон.

Дубай зберігає першу позицію в списку найбільших фінцентров Близького Сходу і 18-е в світі, в Африці лідером є Касабланка (30-е місце в світі), у Латинській Америці - Сан-Паулу (51-е) і Ріо-де-Жанейро (54).

Варшава визнана провідним фінансовим центром Східній Європі (45-е місце у світі, плюс 3 позиції в рейтингу). Рига, півроку тому вперше опинилася в рейтингу і посіла 71-е місце, підскочила на 19 позицій, до 52-го місця, тоді як Таллін піднявся відразу на 28 позицій і зайняв 50-е місце.

Між тим Москва впала в рейтингу на 17 позицій, до 84-го місця, Санкт-Петербург опустився на 3 рядки, до 85-го місця.

Індекс світових фінансових центрів був вперше опублікований в 2007 році і оновлюється кожні півроку (цьогорічний випуск став вісімнадцятим за рахунком) на основі опитування понад 3 тис. професіоналів. Він враховує п'ять груп показників (всього 105 індивідуальних факторів): бізнес-обстановка, фінанси, інфраструктура, людський капітал і репутація. У загальній складності Z/Yen розглянула понад 100 міст.

Раніше повідомлялося, що Відень очолив рейтинг міст світу за рівнем якості життя. Більшість європейських міст, які увійшли в Топ-10, виявилися німецькомовними. Київ - лише на 176-му рядку.

Також Київ опустився на останнє місце у світовому рейтингу міст за вартістю життя, складеному швейцарським банком UBS за 2015 рік. Найдорожчим містом знову визнаний Цюріх.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі