Київ опустився на останнє місце у світовому рейтингу міст за вартістю життя, складеному швейцарським банком UBS за 2015 рік. Найдорожчим містом знову визнаний Цюріх.
У цілому "найдешевшої" опинилася Східна Європа, що, ймовірно, пояснюється девальвацією місцевих валют до долара за минулий рік.
Так, для життя в Києві, за оцінками банку, сім'ї знадобиться $ 1237 в місяць, на квартиру піде близько $ 540. Не сильно відрізняються від української столиці Софія та Бухарест.
Найдорожче місто світу - Цюріх. В ньому сім'я в середньому витрачає $ 3600 в місяць. Другу строчку рейтингу займає Женева, де щомісячні сімейні витрати складають близько $ 3500. Замикає "трійку" Нью-Йорк, де витрати оцінюються в $ 3340 (однак ці дані не включають вартість оренди житла - якщо включити її у витрати, Нью-Йорк автоматично стає найдорожчим світовим містом з $ 4320).
Москва, згідно з даними UBS, знаходиться на 57 місці рейтингу, в якому всього вказане 71 місто.
Особливо показове порівняння зарплат між найдорожчим і найдешевшим містом. У рейтингу UBS зазначається, що після сплати податків середній житель Цюріха заробляє $ 41, що в 21 раз більше, ніж житель Києва. При цьому різниця у вартості життя - лише у 2,8 рази.
UBS публікує своє дослідження раз на три роки. Аналітики обчислюють вартість споживчого кошика, куди входять 122 види товарів і послуг, потім суму перераховують з місцевих валют в долари.
Дивіться повний текст дослідження за 2015 рік
У рейтингу найкомфортніших для життя міст України Київ посів лише 14-ту сходинку, значно відставши від лідерів (Вінниця, Харків, Тернопіль та Львів) за всіма критеріями. Втім, як пояснюють дослідники, така низька позиція столиці пояснюється тим, що в Києві рівень життя і запити набагато вище, ніж у регіонах.