NYT розповідає, скільки кроків треба робити щодня

Поділитися
NYT розповідає, скільки кроків треба робити щодня © depositphotos/grinvalds
Фізична активність важлива для підтримки здоров’я.

Часто можна почути рекомендації робити десять тисяч кроків на день для покращення стану здоров’я. Але такий «кількісний показник», що на думку багатьох, походить від наукових даних, може базуватися на випадкових збігах, пише The New York Times.

За словами доктора Ай-Мін Лі, професора епідеміології в Гарварді, ціль у десять тисяч кроків стала популярною в Японії в 1960-х роках. Виробник годинників, сподіваючись отримати прибуток на інтересі до фітнесу після Олімпійських ігор в Токіо 1964 року, почав виготовляти крокомір з назвою, написаною японськими символами, яка перекладалася як «10 тисяч кроків», створюючи ціль для ходьби, яка через десятиліття увійшла в загальну світову свідомість і сучасні фітнес-трекери.

Але наука сьогодні говорить, що не обов’язково потрібно робити десять тисяч кроків на день заради свого здоров’я чи довголіття.

Дослідження доктора Лі та її колег показало, що жінки у віці 70 років, які зазвичай робили близько 4 400 кроків на день, знижували ризик передчасної смерті приблизно на 40 відсотків у порівнянні з жінками, які робили 2 700 або менше кроків на день.

Ризик ранньої смерті продовжував знижуватися серед жінок, які регулярно робили п’ять тисяч кроків на день, але позитивний результат почав падати, коли кількість кроків дійшла до 7 500. Іншими словами, жінки похилого віку, які виконували менше половини міфічних 10 тисяч щоденних кроків, як правило, збільшували власну тривалість життя.

Ще одне, більш масштабне дослідження, проведене минулого року включало майже п’ять тисяч чоловіків та жінок середнього віку різних етнічних груп, також виявило, що 10 тисяч кроків на день не є вимогою для довголіття.

У цьому дослідженні люди, які проходили приблизно вісім тисяч кроків на день, мали вдвічі меншу ймовірність передчасно померти від серцевих захворювань або з будь-якої іншої причини, ніж ті, хто робив чотири тисячі кроків на день. Статистичні переваги додаткових кроків були незначними, тобто людині не принесе шкоди робити більше щоденних кроків. Але додаткові кроки також не гарантували особливої користі для збільшення тривалості життя.

Насправді, так чи інакше, мало хто досягає мети у десять тисяч кроків щодня. За останніми підрахунками, більшість дорослих людей в Америці, Канаді та інших країнах Заходу в середньому роблять менше п’яти тисяч кроків на день.

І якщо людина буде щодня досягати мети в десять тисяч кроків, цей подвиг, як правило, швидкоплинний. Дослідження в бельгійському Генті забезпечило місцевих жителів у 2005 році крокомірами та заохочувало їх ходити щонайменше 10 тисяч кроків на день протягом цілого року. З 660 чоловіків та жінок, які завершили дослідження, близько 8 відсотків досягли щоденної мети у 10 тисяч кроків і повністю виконали умови завдання.

Але в продовженні дослідження через чотири роки майже ніхто з учасників не був настільки «успішним». Більшість повернулися до початкового рівня щоденних кроків.

Хороша новина полягає в тому, що збільшення щоденної кількості кроків навіть на кілька тисяч може бути розумною і досяжною метою, каже доктор Лі. Формальні поради щодо фізичної активності, видані Сполученими Штатами та іншими урядами, використовують як рекомендацію час, а не кроки, і пропонують займатися спортом принаймні 150 хвилин на тиждень або по півгодини на день, на додаток до будь-якої фізичної активності, зробивши тренування частиною звичного повсякденного життя.

Перевівши фізичні тренування у кількість кроків, доктор Лі вважає, що загальний обсяг фізичної активності складе 16 тисяч кроків на тиждень для більшості людей, або приблизно від двох тисяч до трьох тисяч кроків на день. Якщо більшість людей роблять приблизно п’ять тисяч кроків на день під час повсякденних дій, таких як шопінг та виконання домашніх справ, включаючи додаткові дві – три тисячі кроків, це становитиме загалом від семи до восьми тисяч кроків на день, чого, за словами доктора Лі, може бути цілком достатньо, резюмує видання.

Люди часто вважають, що треба робити якнайбільше фізичних вправ. Але чому ж так важко виконувати фізичні вправи регулярно? Професор еволюційної біології з Гарварду Даніель Ліберман досліджує найпоширеніші міфи про тренування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі