NYT про звільнення Суровікіна: замість компетентності знову обрали лояльність

Поділитися
NYT про звільнення Суровікіна: замість компетентності знову обрали лояльність © РИА Новости
Експерти допускають, що кадрові перестановки в російській армії відбулися якраз тоді, коли власник російських найманців Прігожин добивається, щоб його посадили в крісло міністра оборони Шойгу.

Росія замінила генерала, який командував провальною війною проти України на тлі ознак зростання розколу між головними соратниками Владіміра Путіна. Критики кажуть, що заміна Сєргєя Суровікіна не вирішить проблем російської армії.

Про це пише New York Times, нагадуючи, що відтепер російськими окупаційними силами в Україні командує генерал Валєрій Гєрасімов. Він давній функціонер Кремля, голова Генерального штабу з 2012 року і виконавець початкового плану вторгнення, який провалився в лютому минулого року. Москва вже вдруге за всього лише три місяців замінила головного командира воєнними діями.

Такі кадрові зміни відбулися якраз тоді, коли Кремль вступив в гостру суперечку з ключовим соратником Путіна щодо тяжких боїв за місто Соледар. У вівторок власник ПВК «Вагнер» Євгеній Прігожин опублікував фото серед солдатів, стверджуючи, що воно було зроблене в соляній шахті біля українського міста. Він наголосив, що лише найманці «Вагнера» воюють на цій ділянці фронту замість армії Росії. Міноборони РФ і українські командири спростували слова Прігожина, наголосивши, що битва за Соледар ще не закінчилася. А в російському Міноборони також наголосили, що регулярна армія бере участь в боях.

New York Times нагадує, що Суровікіна призначили командувати війною проти України в жовтні. Раніше він очолював російські сили в Сирії, де заробив репутацію безжального, але ефективного командувача. Генерал Суровікін перебудував розпорошену військову структуру сил в Україні і наказав будувати оборонні лінії, щоб уповільнити український наступ. Він також просував і організував відступ з Херсона на східне узбережжя Дніпра. Військові аналітики вважали, що вихід російських сил з міста був необхідним. Хоча сам Путін заборонив це. 

Тепер Суровікін був фактично понижений і став одним з трьох заступників генерала Гєрасімова. Аналітики вважають, що такі кадрові зміни підтверджують, що Путін все ще зосереджений на тому, щоб зберігати видимість стабільності і підтримувати баланс влади серед своїх ключових соратників. Він не дуже зацікавлений у виправленні фундаментальних військових недоліків.

«Вони взяли компетентного генерала і замінили його некомпетентним, але таким, що вже служить давно і довів свою лояльність. Що б не відбувалося в Москві, воно абсолютно відірване від того, що відбувається на місцях в Україні», - сказала головний політичний дослідник аналітичного центру RAND Corp Дара Массікот.

В своїх оцінках Міноборони Великої Британії зауважило, що кадрові перестановки стали «чітким визнанням, що кампанія не досягає російських стратегічних цілей». Водночас, в Лондоні вважають, що російські ультра-націоналісти, які підтримують війну, відреагують на призначення Гєрасімова «дуже несхвально». Тому що саме його вони звинувачують в усіх провалах.

«Російські невдачі уповільнилися під командуванням генерала Суровікіна, але не припинилися зовсім. Українські сили, озброєні все більш передовою західною зброєю, добилися успіхів в Херсонській області і на Донбасі. Вони постійно знищують цілі за лінією фронту. Російські спроби захопити маленький Бахмут тривали місяці і коштували великої кількості життів, але не дали результатів», - йдеться в статті.

Організовані спроби знищити українську енергетичну систему за допомогою ракетних обстрілів не змусили Київ підкоритися. Натомість ця кампанія спустошила російські запаси високоточних боєприпасів. А коли Путін наказав мобілізувати 300 тисяч чоловіків, новобранців часто кидали в бій без підготовки і належного забезпечення технікою. Дехто з них загинув всього через кілька днів після того, як одягнув військову форму.

New York Times нагадує про удар української артилерії по розташуванню російських солдатів в окупованій Макіївці. Міноборони РФ визнало загибель 89 солдатів. Але в Україні кажуть, що реальна цифра вимірюється сотнями. Такі невдачі посилили критику проти військового командування в Росії. 

«Це дало Прігожину можливість виставити себе і найманців «Вагнера» як незамінну силу в війні проти України. Він, схоже, намагається покращити свої політичні позиції в Москві. Хоча досі не зрозуміло, яка його кінцева мета. Аббас Галлямов, який в минулому був автором промов Путіна, але розірвав зв’язки з російським президентом, сказав, що Прігожин хоче замінити міністра оборони Сєргєя Шойгу, давнього соратника Путіна», - йдеться в статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі