NYT: коли Трамп розморозив військову допомогу для України, він знав про існування скарги інформатора

Поділитися
NYT: коли Трамп розморозив військову допомогу для України, він знав про існування скарги інформатора © president.gov.ua
Саме ця скарга інформатора на розмову двох президентів стала офіційним приводом для початку розслідування імпічменту. Юристи Адміністрації Трампа розповіли йому про скарзі в кінці серпня.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп дізнався про повідомлення інформатора в якому містилася інформація про його розмову з українським президентом Володимиром Зеленкским, перш ніж прийняв рішення про розморожування військової допомоги обсягом майже 400 млн доларів, повідомляє The New York Times з посиланням на власні джерела.

Як зазначили у виданні, юристи Білого дому розповіли Трампу про скаргу в кінці серпня. Юристи в той момент з'ясовували, чи зобов'язана адміністрація переслати повідомлення інформатора в Конгрес. Саме скарга інформатора стала офіційним приводом для початку розслідування про можливий імпічмент президента. Законодавці отримали повідомлення у кінці вересня і потім опублікували його.

З тих пір очолюваний демократами Комітет з розвідки Палати представників провів як закриті, так і публічні засідання, під час яких свої свідчення дали як колишні, так і діючі дипломати та інші офіційні особи. Мета дізнання – з'ясувати, чи дійсно президент Дональд Трамп вирішив призупинити надання військової допомоги Україні, щоб натиснути на Володимира Зеленського та ініціювати розслідування відносно демократа Джо Байдена, одного з своїх потенційних суперників на майбутніх президентських виборах в 2020 році.

Юридичний комітет, на який покладено обов'язок прийняти остаточне рішення про висунення звинувачень проти президента і передачі обвинувального висновку на голосування в Палаті представників, повідомив у вівторок про те, що перші слухання у комітеті відбудуться 4 грудня. На слухання, в тому числі, запрошений і президент Трамп. Під час засідання члени комітету розглянуть "конституційні підстави для президентського імпічменту".

Комітет надасть право Дональду Трампу і його юристам задати питання експертам у галузі юриспруденції, які виступлять на слуханнях в якості свідків. Імена експертів поки не розголошуються.

Раніше повідомлялося, що 25 листопада, Федеральний суд США прийняв рішення, яке задовольняє позов медіа-організації "Центр за чесність в суспільстві" щодо оприлюднення документів Пентагону і Білого дому про припинення військової допомоги Україні.

Варто відзначити, що заступник помічника міністра оборони США Лора Купер під час доповіді на чергових публічних слуханнях по справі імпічменту президента США заявила про те, що українська сторона знала про затримці військової допомоги від США під час телефонної розмови Володимира Зеленського та Дональда Трампа 25 липня.

За її словами, Київ був стурбований фактом затримки військової допомоги з самого початку.

Купер наголосила, що 25 липня вона отримала електронні листи про те, що і посольство України у Вашингтоні, і Комітет Палати представників США у закордонних справах просять про військову допомогу.

Напередодні зазначалося, що більше ніж 35 млн доларів з майже 400 млн доларів, які виділили в США на військову допомогу, не надійшли до України. Натомість, згідно з документом, оборонне фінансування України залишається на рахунках у США.

Раніше Трамп заявив, що Зеленський навіть не підозрював про блокування військової допомоги Україні. За словами глави Білого дому, Україна отримала гроші "без будь-яких умов", а на Зеленського і Пристайко ніякого тиску не чинили.

Зазначимо, що публічні слухання у справі про імпічмент почалися 13 листопада в нижній палаті Конгресу США. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.

15 листопада свідчення на публічних слуханнях у Конгресі давала колишня пані посол США в Україні Марі Йованович.

Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі