Україна знала про затримку військової допомоги під час розмови Зеленського з Трампом — чиновниця Пентагона

Поділитися
Україна знала про затримку військової допомоги під час розмови Зеленського з Трампом — чиновниця Пентагона © president.gov.ua
За словами заступниці помічника міністра оборони США, Київ був стурбований фактом затримки військової допомоги з самого початку.

Українська сторона знала про затримку військової допомоги від США під час телефонної розмови Володимира Зеленського і Дональда Трампа 25 липня. Про це засвідчила заступниця помічника міністра оборони США Лора Купер під час доповіді на чергових публічних слуханнях у справі імпічменту президента США, повідомляє AFP.

"Україна висловила занепокоєння щодо стримування допомоги США у липні, тобто Києву було відомо про заморожування військової допомоги ще під час суперечливої телефонної розмови з президентом Дональдом Трампом", - заявила Купер у середу.

За її словами, Київ був стурбований фактом затримки військової допомоги з самого початку.

Купер підкреслила, що 25 липня вона отримала електронні листи про те, що і посольство України у Вашингтоні, і Комітет у закордонних справах Палати представників просять про військову допомогу. "Я не була особисто проінформована про них, поки не провела дослідження, готуючись до свідчень у конгресі", - додає чиновниця.

Нагадаємо, що початок процедурі імпічменту Трампа поклало звинувачення президента США в тиску на Україну з вимогою розпочати розслідування щодо свого внутрішнього конкурента Джо Байдена.

Напередодні зазначалося, що більше ніж 35 млн доларів з майже 400 млн доларів, які виділили в США на військову допомогу, не надійшли до України. Натомість, згідно з документом, оборонне фінансування України залишається на рахунках у США.

Раніше Трамп заявив, що Зеленський навіть не підозрював про блокування військової допомоги Україні. За словами глави Білого дому, Україна отримала гроші "без будь-яких умов", а на Зеленського і Пристайко ніякого тиску не чинили.

Зазначимо, що публічні слухання у справі про імпічмент почалися 13 листопада в нижній палаті Конгресу США. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.

15 листопада свідчення на публічних слуханнях у Конгресі давала колишня пані посол США в Україні Марі Йованович.

Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі