Оцінюючи власний крок, президент Казахстану Нурсултан заяві, опублікованій на його офіційному сайті, вказав причини відставки уряду.
Зокрема, Назарбаєв відзначив, що уряду спільно з Нацбанком так і не вдалося повною мірою створити реальні стимули та інструменти для якісного зростання економіки. Аналіз реалізації державних програм показав, що вони виконуються, але конкретних результатів по багатьох важливих напрямках немає.
Недостатньо створюється продуктивних робочих місць, особливо на селі. Малий і середній бізнес так і не став драйвером зростання, його розвиток не стало основним завданням керівників і міністрів. Фактично, Назарбаєв визнав у своїй заяві, що реальні доходи населення не збільшуються, все більше розшарування між багатими і бідними, і допомоги держава їм не надає.
"Два роки тому ми провели конституційну реформу, і уряд разом з акімами отримав всі необхідні повноваження і незалежність, щоб вирішувати соціально-економічні питання і відповідати за це. Прийняті всі необхідні державні програми, в тому числі індустріальна, соціальна, розвитку інфраструктури, охорони здоров'я і освіти. Виділені необхідні ресурси для їх здійснення. Однак системна робота так і не була збудована. Реальні доходи населення не зростають. Частка витрат на продукти харчування в бюджеті сімей зростає", - зазначає президент Казахстану.
Можливо, відставка уряду непрямим чином пов'язана з протестами багатодітних матерів, які останні два тижні проходять в Казахстані. Вимога єдина: поліпшити якість життя.
Протести почалися після того, як у пожежі в будинку-будинку в Астані загинули п'ять маленьких дівчаток.
У 2017 році президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав закон, який забороняє балотуватися на посаду глави держави тим, у кого немає досвіду роботи на держпосаді. Крім того, термін перебування президента на посаді визначений у 5 років. Одна людина може бути президентом максимум два терміни поспіль. Однак для самого Назарбаєва є виняток - кількість його строків не обмежено. 77-річний Назарбаєв керує державою з 1990 року.