Нуланд зустрілася з членами військової хунти в Нігері

Поділитися
Нуланд зустрілася з членами військової хунти в Нігері © Скріншот Youtube
Вона закликала вирішити питання дипломатичним шляхом і повернутися до конституційного порядку.

Виконуюча обов'язки заступника держсекретаря США Вікторія Нуланд у понеділок, 7 серпня, зустрілася з деякими членами військової хунти в Нігері, що стало важливим дипломатичним кроком на шляху до відновлення демократичного правління в країні, яка була ключовим партнером США. Про це повідомляє CNN.

Нуланд зустрілася з генералом Мусою Салау Барму - самопроголошеним начальником штабу оборони, і трьома полковниками, які його підтримують. Зустріч тривала протягом більш ніж двох годин для "надзвичайно відвертої і часом досить складної" розмови.

Нуланд є найвищою посадовою особою США, яка особисто зустрічалася з військовою хунтою. Її поїздка до столиці Ніамея, здійснена на прохання держсекретаря Ентоні Блінкена, відбулася менш ніж через два тижні після того, як члени президентської гвардії Нігеру захопили владу, і через день після крайнього терміну, встановленого Економічним співтовариством західноафриканських держав (ECOWAS) для військової хунти, щоб відновити владу демократично обраного президента Мохаммеда Базума, або ризикувати військовим втручанням.

У понеділок Нуланд заявила журналістам, що США "тримають двері відкритими для продовження переговорів" і закликала Барму і його союзників "почути пропозицію і спробувати працювати, щоб вирішити це дипломатичним шляхом і повернутися до конституційного порядку".

"Я сподіваюся, що вони будуть тримати двері відкритими для дипломатії. Ми зробили таку пропозицію. Їхні ідеї не відповідають конституції. І це буде складно з точки зору наших відносин, якщо вони підуть цим шляхом, але ми надали їм низку варіантів для продовження переговорів і сподіваємося, що вони підтримають нас", - сказала Нуланд.

Нуланд зазначила, що вона не отримала дозвіл на зустріч із самопроголошеним новим лідером Нігеру, генералом Абдурахманом Тіані, "тому довелося покладатися на Барму, щоб він знову чітко пояснив, що стоїть на кону".

Нуланд пояснила, що США наполягають на вирішенні ситуації в Нігері шляхом переговорів, але "було нелегко досягти успіху", оскільки путчисти "досить твердо стоять на своїх позиціях щодо того, як вони хочуть діяти далі".

За словами Нуланд, вона була відвертою відносно того, що їм загрожує, якщо вони не змінять курс, і "дуже чітко" пояснила юридичну відповідальність США, якщо військове захоплення влади буде офіційно оголошено переворотом.

Згідно із законом, США зобов'язані скоротити іноземну і військову допомогу уряду країни, якщо буде офіційно оголошено про державний переворот. У п'ятницю, 4 серпня, Блінкен повідомив, що США призупинили надання певної допомоги.

"Це торкнеться допомоги уряду на розвиток, допомоги уряду у сфері безпеки. Це значна сума", - сказав у понеділок речник Державного департаменту Метт Міллер.

Наразі в Нігері дислоковано близько тисячі американських військових. 

Барму, лідер хунти, з яким Нуланд зустрілася в понеділок, багато років працював зі спецпідрозділами США в Нігері, тому сторони змогли досить детально обговорити ризики для тих аспектів співпраці, які його історично дуже хвилюють, сказала Нуланд.

Виконуюча обов'язки заступника держсекретаря також прагнула підкреслити загрозу з боку групи “Вагнера", з якою, згідно з повідомленнями, почали співпрацювати деякі путчисти. Хоча офіційні особи США заявили, що група “Вагнера” не відігравала ролі в підбурюванні до перевороту, її лідер Євгєній Пригожин вже намагається скористатися ситуацією.

Прохання Нуланд про зустріч із затриманим президентом Базумом під час перебування в Ніамеї було відхилено, повідомила вона журналістам у понеділок.

"Ми говорили з ним телефоном, але не бачили його”, - сказала вона.

"Ми також просили про деякі жести у питанні здоров'я і добробуту. Він перебуває в дуже складній ситуації під фактичним домашнім арештом разом зі своїм сином і дружиною. Я сподіваюся, що найближчим часом люди, відповідальні за поточну ситуацію, повернуться до цих прохань", - додала Нуланд.

Раніше повідомлялося, що лідери Західної Африки у четвер, 10 серпня, проведуть зустріч, на якій обговорять відмову хунти відновити владу усуненого нею президента. Минулого тижня Економічне співтовариство західноафриканських держав (ECOWAS) закликало лідерів перевороту в Нігері піти у відставку. У разі невиконання цієї вимоги  ECOWAS припускав військове втручання. Натомість заколотники закрили повітряний простір Нігеру та пообіцяли захищати країну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі