Нової Холодної війни не буде через економічну слабкість Росії – Die Zeit

Поділитися
Нової Холодної війни не буде через економічну слабкість Росії – Die Zeit Росія не може собі дозволити Холодну війну проти Заходу. Ілюстрація
Війна в Україні і російське вторгнення в Сирії варто розглядати як одну кампанію Кремля, мета якою показати, що силою можна добиватися цілей.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв на міжнародній конференції в Мюнхені заговорив про початок нової Холодної війни і шокував інших лідерів. Про Росію знову почали активніше говорити, як після промови Володимира Путіна на цій же конференції, але в 2007 році. Але тепер ситуація значно небезпечніша.

"Те, що два роки тому почалося з окупації Криму і агресії проти України, сьогодні продовжується у вигляді бомбардувань в Сирії. Путін грубою військовою силою прокладає собі шлях в світову політику. І його дії кожен день спростовують солова Барака Обами про те, що Росія – це лише регіональна держава. Жорстокість доводить протилежне", - пише на сторінках Die Zeit німецький оглядач Маттіас Насс.

Він нагадує, що в Сирії Москва поводиться ще більш жорстоко. Від її бомб часто гинуть мирні мешканці, оскільки вони падають на лікарні і школи. Місто Алеппо, попри перемир'я, досі мішень для російських літаків.

І Захід реагує на агресивну поведінку Росії лише на словах. Він не хоче втручатися у громадянську війну в Сирії і відкидає можливість відправки сухопутних військ. Єдина мета – побороти "Ісламську державу". Таким чином, Захід віддає перемогу у сирійській війні Путіну і Асаду, що дорого обійдеться мирним сирійцям, які щоденно гинуть від рук лояльних до режиму президента Сирії військ.

Враховуючи це, можна сказати, що слова Медведєва про початок нової Холодної війни не виправдані. З іншого боку, сьогоднішній світ зовсім не такий, яким він був у 70-х і 80-х роках минулого століття. Росія – не Радянський Союз. Вона надто слабка економічно і не може запропонувати Україні нічого цікавого, що можна було б подати як альтернативу до інтеграції з Євросоюзом.

Читайте також: Могеріні не бачить ознак холодної війни між Росією та Заходом

"Росія хоче визнання. І Захід не може їй в цьому відмовити з огляду на її дуже великий руйнівний потенціал", - йдеться в статті.

Однак, Росія навряд чи зрівняється з США у економічній силі. І кращий для неї шлях – це повернення до партнерства з НАТО.

Нагадаємо, що номінальний ВВП Росії за 2015 рік становив 1,1 трлн доларів (близько 1% від світового), що в десятки разів менше, ніж у країнах-членах НАТО. Так, ВВП США становить близько 18 трлн доларів, приблизно стільки ж - у країнах ЄС.

У своїй промові на сесії Генасамблеї ООН президент США Барак Обама пов'язав економічні проблеми Росії з діями її керівництва. "Зараз багато аналітиків говорять: ось, спалахнула холодна війна. Але подивіться на результати: Україна найбільше зацікавлена в тому, щоб приєднатися до Європи, а не до Росії. А в Росії - санкції, рубль, падає рівень життя росіян. А якби Росія пішла дипломатичним шляхом? Все було б по-іншому", - сказав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі