Про це на сторінках Financial Times пише Нік Батлер, який зауважує, що енергетична компанія Centrica з точки зору бізнесу нічого поганого не зробила. Але під питанням опинилося розуміння нового уряду Великобританії цілей, які перед собою ставить Москва кожного разу, коли домовляється про збільшення поставок газу в Європу. Оглядач зауважує, що головна мета російської сторони – це захопити більшу частину світового енергетичного ринку і зробити так, щоб газ йшов з Росії в ЄС у обхід України.
Автор нагадує, що "Газпром" давно мріє продовжити ГТС "Північний потік" до Нідерландів і Великобританії. Таким чином, попри плани ЄС диверсифікувати поставки газу, Росія збереже за собою велику частину європейського ринку. А Україна лишиться без грошей за транзит і таким чином їй буде тяжче знайти кошти на купівлю необхідної кількості палива у Росії. І те, що новий міністр енергетики Великобританії дозволила британській компанії закупити більше газу в "Газпром", лише наближає ці плани Кремля.
"Можна зрозуміти аргумент, що торгівля з Росією – це хороший спосіб залучити її до світової структури міжнародної комерції. А це зменшить вірогідність відкритого конфлікту. Але також існує і ризик стати залежним", - пише Батлер, додаючи, що Великобританія може почати споживати "лише російський газ".
Він додає, що ця угода також не сприяє урегулюванню конфлікту в Україні. Навпаки, вона підриває політику санкцій і свідчить про те, що Великобританію не хвилює агресивна і потужна Росія. А про російську стратегію щодо Європи вона й зовсім нічого не знає. Тож, на думку оглядача, Кремлю є чому радіти.
В цей же час, Україна почала ремонтувати транзитний газопровід. Всього протягом поточного року заплановано провести 16 комплексів планово-профілактичних і ремонтних робіт. Крім того, Україна збирається закуповувати половину газу у компаній з ЄС.