"Анґела Меркель розпочне непрості переговори про формування урядової коаліції зі значними втратами. Одним із обтяжливих моментів для неї стане те, що багато хто в лавах власної політичної сили розглядає саме її особисто, а також її політику щодо біженців як причину катастрофічного результату ХДС на виборах. З іншого боку, весь світ сподівається, що саме Меркель, попри такі підсумки виборів, залишиться однією з провідних політичних фігур західного світу", - наводить слова шеф-редактора "Німецької хвилі" Інеси Поль автор у своїй статті з цього приводу.
Питання, пов'язані з міграцією у Німеччині, за його словами, найгостріша тема, яка перебуває в центрі уваги нинішньої європейської політики взагалі і німецької, зокрема.
Саме цим пояснюється успіх євроскептичної та антиіммігрантської "Альтернативи для Німеччини", яка вперше пройшла до Бундестагу, набравши 12,6%, зазначає експерт.
Як сказано в статті, у далекосяжній перспективі на Німеччину чекають проблеми, які змусять лідерів ухвалювати складні рішення і призводитимуть до розколів. Так, доволі складною видається демографічна ситуація, адже, за деякими оцінками, на 2050-й двом із п'яти німців буде за 60 років, а вже на 2030-й рік країні бракуватиме 5-7 млн працівників.
"Хоч би якою була ця коаліція, перед нею стоятиме низка непростих внутрішніх викликів, що потребуватимуть як глибокого й усебічного вивчення, так і прийняття в майбутньому складних і, можливо, новаторських рішень", - зазначає експерт.
Нагадаємо, "Альтернатива для Німеччини", яка несподівано пройшла до Бундестагу, вже заявила, що збирається контролювати уряд, який сформує Ангела Меркель. Почати вони збираються з ініціювання розслідування політики канцлера щодо біженців.
Про непрості завдання та виклики які стоять перед новою урядовою коаліцією у Німеччині читайте у статті експерта Олег Бєлоколоса для щотижневика "Дзеркало тижня. Україна" "Непрості завдання для розчарованих переможців".