Новий варіант COVID-19 не викликає більш важкого перебігу захворювання — FT

Поділитися
Новий варіант COVID-19 не викликає більш важкого перебігу захворювання — FT © sci-lib.com
Вчені в Англії вирішили детальніше проаналізувати новий штам вірусу.

Ймовірно, новий варіант коронавірусу, який швидко поширюється в Англії, не викликає більш важкого перебігу захворювання, згідно з нещодавнім дослідженням. Вчені проаналізували перебіг хвороби у людей, інфікованих новим штамом В.1.1.7 та тих, хто інфікований іншими варіантами коронавірусу, пише Financial Times.

Старший медичний радник Громадського центру охорони здоров'я Англії Сьюзен Хопкінс, яка проводила дослідження, припускає, що новий варіант не викликає більш важкого перебігу захворювання або збільшення смертності. Але вона також пообіцяла продовжити дослідження, щоб остаточно в цьому переконатися.

Вчені спробували дізнатись більше про новий варіант коронавірусу, який зруйнував різдвяні плани мільйонів людей у ​​Великій Британії та за її межами, а також залишив країну фактично ізольованою від решти світу. Однак, новий штам COVID-19 був виявлений і в інших європейських країнах, а в США мутований вірус був зафіксований у вівторок.

Дослідники Громадського центру охорони здоров'я Англії порівняли дані 1769 людей, заражених новим варіантом коронавірусу, з даними 1769 людей які мали інший варіант COVID-19. Учасників дослідження було підібрано за віком, статтю, місцем проживання та часом тестування.

У лікарню потрапили 42 людини, 16 з яких мали новий штам вірусу, а 26 мали традиційний варіант хвороби. 12 людей з новим штамом коронавірусу, які брали участь у дослідженні, померли. 10 людей, які мали «традиційний варіант» хвороби також померли протягом чотирьох тижнів після тестування. Ні кількість госпіталізацій, ні різниця у смертності не були статистично значущими.

Дослідники також шукали можливі повторні інфікування хворобою, щоб з'ясувати, чи зробили мутації в B.1.1.7 більш імовірним те, що люди можуть заразитися вірусом вдруге. Знову ж таки, результати були обнадійливими.

Було виявлено лише два випадки повторного інфікування серед людей з новим штамом коронавірусу приблизно через 90 днів після першого зараження хворобою. Три випадки повторного інфікування були виявлені серед групи людей з «традиційним варіантом» COVID-19.

Але дослідники Громадського центру охорони здоров’я Англії підтвердили, що B.1.1.7 є більш заразним, ніж інші типи коронавірусу. В окремому аналізі даних національної системи відстежування контактів дослідники виявили, що 15% людей, які контактували з хворими на новий штам коронавірусу, інфікувалися хворобою. Тоді як лише 10% людей інфікувалися після контакту з «традиційним» COVID-19.

Інше дослідження, проведене Громадським центром охорони здоров’я Англії з Бірмінгемським університетом, підтвердило попередні наукові припущення, що B.1.1.7 призводить до підвищення «концентрації» коронавірусу у верхніх дихальних шляхах.

Дослідження також виявило, що 35% пацієнтів, інфікованих новим варіантом, мали дуже високу концентрацію коронавірусу в тестових зразках.

Таке підвищене “вірусне навантаження”, ймовірно, робить B.1.1.7 більш «передавальним» для інших людей. Зараз вчені прагнуть з'ясувати, чи впливає це на перебіг хвороби, навіть якщо новий варіант COVID-19 не змінює загальний рівень госпіталізації та смертності. Понад 20 країн світу виявили випадки В.1.1.7. Данія повідомила про 33 випадки нового штаму - найбільшу кількість за межами Великої Британії.

У середині грудня британський уряд повідомив про поширення в країні нового штаму коронавірусу.

За даними дослідження Центру математичного моделювання інфекційних хвороб Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, новий варіант COVID-19 є на 56% заразнішим, ніж інші штами.

Підтверджених даних про те, що мутація може викликати більш важкий перебіг хвороби або збільшує смертність серед пацієнтів, на сьогодні немає. Крім того, новий штам залишається вразливим для вакцини.

Докладніше про те, що вже відомо про новий штам, читайте в матеріалі ZN.UA «Новий штам коронавірусу: що відомо».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі