Новий голова ОБСЄ насамперед відвідає Україну

Поділитися
Новий голова ОБСЄ насамперед відвідає Україну © getthebigpicture.net
У планах Збігнєва Рау відвідати, зокрема, схід України.

Глава польського Міністерства закордонних справ Збігнєв Рау заявив, що приїде в Україну та відвідає східну частину країни, передає «Інтерфакс-Україна». Це буде його перша поїздка у ролі голови ОБСЄ.

«Я збираюся зробити перший візит як голови ОБСЄ в Україну, безумовно я відвідаю східну частину країни для того, щоб з'ясувати на місці, як там ситуація», – повідомив Рау під час пресконференції.

За його словами, для Польщі як головуючої в ОБСЄ країни пріоритетом є стан мирних жителів, яких торкнулися збройні конфлікти.

«Це буде дуже важливою частиною моєї уваги під час візиту до України», – зазначив Рау.

Минулого року головування в ОБСЄ займала Швеція. Країна замінила Албанію. Організація з безпеки та співробітництва в Європі об'єднує 57 країн Північної Америки, Європи та Центральної Азії. У 2021 році головою ОБСЄ була міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде.

Як писало видання Rzeczpospolita, під час головування в ОБСЄ Польща слідкуватиме за Росією. Зокрема, 13 січня у Відні відбудеться зустріч, присвячена інавгурації польського головування в ОБСЄ. За словами високопоставленого джерела видання, Польща хоче використати цей інструмент, щоб переконатися, що Захід не прагне миру за всяку ціну. За словами співрозмовника, «Кремль завжди вдавався до загроз, застосування сили, щоб змусити американців до переговорів. Реакція США має бути протилежною: збільшити постачання зброї в Україну, щоб Москва знала, що війна дорого коштуватиме і загрожуватиме виживанню режиму Путіна».

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Після закінчення переговорів заступниця держсекретаря США Венді Шерман заявила, що Сполучені Штати не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни.

12 січня відбулися переговори між НАТО та Росією. Після завершення Єнс Столтенберг заявив, що Альянсу і РФ буде важко подолати розбіжності з українського питання.

Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі