Введення США нових санкцій проти Російської Федерації переформатує картину глобального світу і систему міжнародних відносин, а також підштовхує інших їх учасників чітко визначитися зі своєю позицією.
Як пише директор Інституту стратегічних досліджень НАНУ, радник президента України Володимир Горбулін у своєму матеріалі для DT.UA позиція, яка спостерігалася з 2014 року і дозволяла багатьом країнам м'яко дистанціюватися від недружніх дій Росії й уникати рішучих кроків, опинилася під загрозою.
"Складається ситуація, коли абстрактна розмова про те, що "цінності для нас важливіше грошей", доведеться підтверджувати діями", – зазначає експерт.
Європейські лідери, судячи з їх реакції, не в захваті від таких радикальних дій Вашингтона, але, ймовірно, не підуть на конфронтацію зы США через комплекс внутрішніх проблем. Які пов'язані з Brexit, посиленням євроскептицизму правлячої в Польщі партії, а також відсутністю чіткої стратегії подальшого розвитку Союзу.
"Брюсселю простіше прийняти нову активну роль США, ніж пропонувати свій підхід. Хоча б тому, що свого підходу (крім абстрактного "давайте жити дружно!") у Брюсселя, а разом з ним - у Берліна та Парижа, не спостерігається... Все йде до того, що вибори в Німеччині закінчаться прогнозовано, і Ангела Меркель залишиться канцлером. А значить - радикальних змін у політиці не тільки Німеччині, але і ЄС не передбачається", – констатує автор.
У той же час, можна не сумніватися, що Кремль намагатиметься максимально ефективно використовувати суперечності між ЄС і США для ослаблення євроатлантичної солідарності.
Детальніше про переформатування системи міжнародних відносин в умовах "нової холодної війни" читайте у статті Володимира Горбуліна "Геополітична реверсія: "нові 80-ті" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".