Нові перегони озброєнь: оборонні підприємства нейтральної Швейцарії повідомляють про небувале зростання замовлень

Поділитися
Нові перегони озброєнь: оборонні підприємства нейтральної Швейцарії повідомляють про небувале зростання замовлень © kharkivoda.gov.ua
На тлі війни, розв'язаної Росією проти України на швейцарських оборонних підприємствах, бум замовлень, а вартість їхніх акцій зростає, як на дріжджах.

Оборонні компанії у Швейцарії звітують про зростання доходів, одержуваних за рахунок нових перегонів озброєнь. Європа переозброюється, в оборонній галузі нейтральній Швейцарії бум замовлень, повідомляє Swissinfo.ch.

Зокрема, на заводах німецької компанії Rheinmetall у швейцарських містах Альтдорф та Цюріх, де серед іншого виробляються системи протиповітряної оборони, радіолокаційне обладнання та боєприпаси, працівники ледве встигають виконувати замовлення,

За кілька днів після вторгнення Росії в Україну канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив, що його країна виділить 100 мільярдів євро на модернізацію Бундесверу. Незабаром після цього скандинавські та східноєвропейські держави також оголосили, що помітно збільшать свої військові бюджети, щоб мати можливість протистояти російській військовій загрозі.

"Темпи виробництва мають бути прискорені!" З такою вимогою нещодавно звернувся до трудового колективу голова швейцарської філії Rheinmetall Олівер Дюрр (Oliver Dürr). Причому проказники вартість акцій компанії Rheinmetall з початку війни зросла більш ніж удвічі! Компанія очікує, що її продажі збільшаться до 20%. Інші збройові компанії у Швейцарії також не можуть поскаржитися на своє становище.

Швейцарія - це не лише Альпи, годинники та шоколадки. Швейцарський військово-промисловий комплекс належить до найстаріших і найрозвиненіших у світі. Тут виробляють, зокрема стрілецьку зброю та боєприпаси, оригінальну бронетехніку.

Причому швейцарський ВПК виконує як зовнішні замовлення. Швейцарська конфедерація також готова збільшити свої військові асигнування. На користь збільшення воєнного бюджету проголосувала велика палата парламенту. Аналогічне рішення має ще ухвалити мала палата.

Державний швейцарський оборонний холдинг Ruag повідомляє про збільшення кількості замовлень із країн НАТО. У компанії Rheinmetall левова частка нових замовлень зараз також припадає саме на країни-члени НАТО.

Сьогодні близько 87% нашого портфеля замовлень всього концерну складають замовлення від країн-членів НАТО. При цьому спостерігається чітка тенденція зростання цього показника», — каже прес-секретар компанії Олівер Хоффманн (Oliver Hoffmann).

Слід гадати, що $40 мільярдів, які мають намір виділити США на військову допомогу Україні, непогано простимулюють економіки країн - експортерів зброї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі