Нове покоління вакцин від коронавірусу має бути готове у найближчі 9-12 місяців – науковці

Поділитися
Нове покоління вакцин від коронавірусу має бути готове у найближчі 9-12 місяців – науковці © pixabay/dantegráfico
Глобальна вакцинація може зупинити пандемію, але різниця в темпах проведення в різних країнах ускладнює це завдання.

Вакцини першого покоління добре зарекомендували себе в боротьбі з коронавірусом, але вже в найближчі 12 місяців людству знадобляться нові, пише The Guardian. Вірус мутує, і щоб «навчити» вакцини боротися з новими штамами, їх потрібно буде модифікувати.

«На думку епідеміологів, вірусологів і фахівців з інфекційних захворювань, у людства може бути рік або менше, перш ніж вакцини від COVID-19 першого покоління стануть неефективними, і їх потрібно буде модифікувати», - йдеться в матеріалі.

Нині наявні препарати ефективні проти мутації, вперше виявленої у Великій Британії, але менш ефективні в боротьбі з варіантами з Бразилії і ПАР.

Епідеміологи і вірусологи вважають, що між рівнем вакцинації і мутацією коронавірусу існує зв'язок: у країнах з більш низьким рівнем формується сприятливе середовище для появи нових штамів.

На сьогодні найбільш ефективним механізмом боротьби з пандемією вважається глобальна вакцинація, раніше популярна теорія боротьби за допомогою колективного імунітету не знайшла наукового підтвердження.

«Нові мутації з'являються щодня. Іноді вони знаходять нішу, що дозволяє стати стійкішими, ніж їх попередники. Ці «щасливчики» можуть ефективніше передаватися і бути невразливими для імунітету до попередніх штамів. Якщо ми не вакцинуємо весь світ, то залишимо поле відкритим для дедалі більшої кількості мутацій, які потенційно будуть здатні ухилитися від дії наявних вакцин», - вважає доцент епідеміології Єльського університету Грегг Гонсалес.

Багаті країни, такі як Велика Британія та США, забезпечили поставку мільйонів доз вакцини і вже зробили перше щеплення понад чверті населення. Водночас у Таїланді та ПАР охоплення населення вакцинацією -1%. А в низці країн вакцинація ще навіть не починалася.

Європейський механізм розподілу вакцин COVAX планує забезпечити препаратом 27% населення бідних країн у 2021 році.

«Масштаби, в яких вакцинують населення багаті країни, майже не впливають на глобальний рівень вакцинації. У нас є COVAX, який, можливо, до кінця року забезпечить вакцинами 27%. Але цього явно недостатньо », - каже експерт Oxfam, голова People's Vaccine Alliance Макс Лоусон.

Він закликав виробників вакцин ділитися технологіями і правом інтелектуальної власності, щоб збільшити виробництво вакцин.

Опитування проводилося коаліцією People's Vaccine Alliance серед 77 науковців з 28 країн. В опитуванні взяли участь фахівці Університету Джонса Хопкінса, Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, Единбурзького і Єльського університетів, Імперського коледжу в Лондоні тощо.

People's Vaccine Alliance - коаліція для боротьби з монополією великих фармацевтичних компаній. До альянсу входять правозахисна організація Amnesty International, програма ООН з ВІЛ/СНІД UNAIDS, об'єднання з боротьби із нерівністю та бідністю Oxfam й інші організації.

Боротьба за вакцинні дози поставила під питання справедливість їх розподілу між багатими і бідними країнами. Поки західні уряди сконцентровані на вакцинації власного населення, викликаючи обурення обділених країн, Китай і Росія посилюють свій вплив, охоче «рятуючи світ» сироватками власного виробництва.

Докладніше про те, як вакцина від коронавірусу породжує нерівність і глобальну конкуренцію, читайте в статті Наталії Бутирської «Доза розбрату» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі