Голова ВООЗ розкритикував багаті країни за нерівний доступ до вакцин: катастрофа і моральний провал

Поділитися
Голова ВООЗ розкритикував багаті країни за нерівний доступ до вакцин: катастрофа і моральний провал
Країни, які вакцинують зараз молодих і здорових людей, роблять це за рахунок "життів працівників охорони здоров'я, людей похилого віку та інших груп ризику в інших державах"

Розрив між кількістю щеплень від коронавірусу в багатих і бідних країнах зростає день у день.

Про це заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус на брифінгу ВООЗ в Женеві.

При цьому глава ВООЗ назвав відсутність рівних можливостей у доступі до вакцин від коронавірусу в світі "катастрофічним моральним провалом".

"Я в січні говорив, що світ опиниться на межі катастрофічного морального провалу, якщо не вжити термінових кроків для забезпечення рівного розподілу вакцин. У нас є кошти для запобігання провалу, але шокує те, що мало було зроблено для його запобігання", - сказав він.

Гебреісус наголосив, що країни, які вакцинують зараз молодих і здорових людей, роблять це за рахунок "життів працівників охорони здоров'я, людей похилого віку та інших груп ризику в інших державах".

Також глава ВООЗ додав, що це шлях, що веде до "самопоборювання", оскільки чим довше триватиме передача коронавірусу, тим більше буде виникатиме його мутацій і штамів і буде рости ризик того, що вони почнуть "уникати впливу вакцин".

Нагадаємо, раніше глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що Європейський союз не готовий ділитися вакцинами проти COVID-19 з іншими країнами, поки не досягне "кращій ситуації з її виробництвом" для власних потреб.

В Україні зареєстровано три вакцини від коронавірусу - Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблена Sinovac Biotech. Зараз  українців прищеплюють вакциною AstraZeneca (вона ж Covishield). Перші постачання вакцини Pfizer/BioNTech в Україні очікуються у квітні.117 тисяч доз Україна повинна отримати в рамках європейського механізму COVAX - вони очікувалися у лютому, але їх відклали.

Охопити вакцинацією протягом 2021-2022 років планують 50% населення України (близько 20 млн).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі