Нова Зеландія може стати першою країною у світі, вільною від куріння

Поділитися
Нова Зеландія може стати першою країною у світі, вільною від куріння © Википедия
МОЗ має намір зробити країну, яка вільна від паління, вже до 2025 року.

МОЗ Нової Зеландії винесло на голосування парламенту радикальний план дій щодо боротьби з палінням. Реалізація плану може зробити Нову Зеландію першою країною світу, яка досягла статусу країни, вільної від паління, вже до 2025 року, пише Science.

Такий статус надається, якщо рівень паління серед дорослого населення не більше 5%.

План, представлений у грудні 2021 року, включає три радикальні заходи. Одне з них, яке називається стратегією "Покоління, вільне від паління", передбачає заборону на продаж тютюнових виробів особам, які народилися у 2009 році або пізніше. Мета — створити когорту, яка постійно зростає, людей, які ніколи не палитимуть.

Друге становище передбачає скорочення кількості роздрібних продавців тютюнових виробів на 95%, щоб цигарки було важче дістати.

Найсміливішою пропозицією, на думку експертів, є зниження вмісту нікотину в цигарок до рівня, що не викликає звикання (5%).

Заступник міністра охорони здоров'я Айєша Верралл наголошує на важливості всіх трьох заходів. "Це не питання однієї чарівної кулі, яка виправить нашу боротьбу з тютюном", - каже вона. Але всі вони, за її словами, підкріплені науковими даними. Ефективність денікотинізації добре доведена клінічними випробуваннями, запевняє Верраллл.

Дослідження також показали, що зміна ситуації зі скупченням роздрібних продавців тютюнових виробів у бідних районах призведе до скорочення куріння серед молоді та полегшить курцям відмову від паління. Верралл вважає, що ці дві стратегії приведуть Нову Зеландію до мети боротьби з палінням, а запобігання придбанню цигарок молодими людьми допоможе їй утриматися на цьому шляху.

До речі, вейпінгу законопроект не стосується, оскільки рак та безліч інших захворювань викликає саме тютюновий дим. Але це не означає, що сам нікотин є безпечним. Він викликає затвердіння судин, гіпертензію, захворювання серця та, найголовніше, звикання.

Скептики попереджають, що ці заходи сприятимуть розвитку підпільного ринку. План "швидше за все, зазнає невдачі через численні непередбачені наслідки, включаючи нелегальні ринки.

Критики також стверджують, що це призведе до криміналізації курців, хоча покарання загрожуватиме лише роздрібним торговцям, які продають тютюнові вироби тим, кому заборонено.

Очікується, що Палата представників Нової Зеландії проголосує за запропонованим законом наступного тижня. Якщо закон буде ухвалено, він набуде чинності у січні 2023 року.

Як повідомлялося раніше, дослідження показали, що паління не може захистити від коронавірусу. Навпаки, воно провокує розвиток тяжкої стадії захворювання на COVID-19.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі