Депутати заборонили в Україні продаж міцних та ароматизовнаих сигарет

Документ
Поділитися
Депутати заборонили в Україні продаж міцних та ароматизовнаих сигарет © unsplash/matmacq
Крім того, ухвалений закон забороняє куріння в громадських місцях за допомогою електронних пристроїв.

Верховна Рада ухвалила закон №4358 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну». За документ в цілому проголосували 317 народних депутатів.

«Реалізація законопроєкту сприятиме скороченню поширеності куріння серед усіх вікових груп, насамперед, серед дітей та молоді. Законопроєкт сприятиме досягненню Цілей сталого розвитку ООН, щодо яких Україна взяла на себе зобов’язання скоротити поширеність куріння до 15% у 2025 році. Такі заходи поступово призведуть до покращення здоров’я населення та зростання тривалості життя в Україні. Законопроєкт сприятиме практичному виконанню міжнародних зобов’язань України щодо захисту здоров’я людей від шкідливого впливу тютюну», – йдеться у пояснювальній записці.

Як зазначили у пресслужбі парламенту, закон визначає такі терміни як «бездимний тютюновий виріб», «електронна сигарета», «новітній тютюновий виріб», «рідини, що використовуються в електронних сигаретах» тощо.

Документ встановлює вимоги для виробництва та реалізації тютюнової продукції, електронних сигарет та бездимних виробів щодо:

  • вмісту шкідливих речовин; 
  • оформлення упаковки, зокрема, медичних попереджень споживачів; 
  • обмеження реалізації (продажу) та вживання; 
  • рекламування.

Так, документ: 

  • забороняє рекламу, спонсорство, і продаж громадянам, яким не виповнилось 21 року електронних сигарет, ТВЕН, електронних пристроїв для куріння, а також тютюну та його замінників в інтернеті;
  • забороняє ароматизовані сигарети;
  • забороняє виробництво та продаж міцних сигарет, якщо в диму однієї такої цигарки вміст нікотину перевищує 1 мг, смоли – 10 мг, монооксиду вуглецю – 10 мг.
  • забороняє у всіх громадських місцях та приміщеннях куріння з використанням пристроїв для нагріву, так само як ця заборона діє зі звичайними сигаретами;
  • запроваджує медичні попередження на упаковках електронних сигарет, рідин та сигаретах для нагрівання;
  • збільшує медичні попередження на пачках з 50% до 65% від площі з фотографіями-малюнками наслідків куріння з обох сторін та їх щорічну ротацію, яку проводитиме МОЗ; 
  • надає повноваження ОМС визначати додаткові бездимні місця; 
  • запроваджує процедуру звітності виробників про інгредієнти та викиди тютюнових виробів.

За продаж електронних сигарет, тютюну, пристроїв нагрівання особам, молодшим 21 року, передбачено 1 020 грн штрафу. Якщо порушення зафіксують повторно, то штраф становитиме 10 200 грн.

Раніше президент міжнародної фундації «За світ без куріння» Дерек Ях зазначив, що в Україні одні з найгірших показників у Європі з куріння та його впливу на здоров’я громадян.За його словами, в нас курить близько 23% населення, причому чоловіки курять майже втричі більше ніж жінки.

Всесвітня організація охорони здоров’я наголосила на ризиках для здоров’я від електронних сигарет та закликає до посилення регулюючого їх обіг законодавства. У звіті ВООЗ повідомили, що е-сигарети «викликають звикання та не є нешкідливими».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі