Новий уряд Грузії має намір повторно провести розслідування причин початку серпневої війни 2008 року і дати оцінку діям колишнього керівництва країни.
Як повідомив міністр оборони Грузії Іраклій Аласанія, робота щодо оцінки бойових дій, здійснених в ході серпневої війни, почнеться в найближчому майбутньому.
Зокрема, буде вивчено, як працював резерв, чому не вдалося евакуювати населення сіл, а також політичні рішення грузинського уряду.
"Чи можна було уникнути цього (серпневої війни) за допомогою політичних рішень? Чи були у Грузії народно-дипломатичні, міжнародні ресурси для того, щоб уникнути цієї війни? Нам дійсно цікаво, чому Грузія не змогла захистити себе, щоб у нас в майбутньому була реальна доктрина, яка не дозволить цьому повторитися",- заявив міністр.
У той же час Аласанія підкреслив, що ніхто ніколи не ставив під сумнів те, що серпневу війну 2008 року розпочала Росія.
Прем'єр країни Бідзіна Іванішвілі також в середу підтвердив журналістам, що він "особисто має багато питань на тему війни 2008 року".
Він зазначив, що "грузинський народ досі не знає правди про війну" і не виключив, що на допит про причини грузино-російського військового конфлікту може бути викликаний президент Михайло Саакашвілі.
Нагадаємо, після військового конфлікту, що мав місце у серпні 2008 року, Росія визнала незалежність самопроголошених республік Південної Осетії й Абхазії, які фактично є грузинською територією.
Через місяць після закінчення війни у грузинському парламенті вже створювалася комісія з вивчення її причин. Тоді комісія прийшла до висновку, що Росія кілька місяців планувала напад на Грузію.
Російська інтерпретація тих подій відрізняється від грузинської: у Москві неодноразово заявляли, що саме Грузія почала агресію проти Південної Осетії. !zn
Читайте також:
Генпрокуратура Грузії готує допит Саакашвілі в "абсолютно новій справі"
Грузія підтвердила курс на вступ до НАТО і ЄС, відклавши примирення з Росією