Нова Стратегія національної безпеки США, прийнята Адміністрацією Дональда Трампа рекордними темпами, не робить відмінностей між ревізіоністськими Китаєм і Росією, ворожими КНДР та Іраном і терористичними групами в одному ключовому вимірі. Всі вони знаходяться по інший бік від США, їх союзників і партнерів в "політичному змаганні між тими, хто віддає перевагу вільному суспільству, і тими, хто віддає перевагу репресивним системам".
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Їжак. На думку автора, це не війна, а саме змагання, яке США мають намір вести з позиції сили.
"Переведення Китаю і Росії з партнерів у суперники є, мабуть, головною маніфестацією нової стратегії. До Китаю та Росії вже незастосовні колишні принципи відкритості, властиві внутрішньому устрою демократичного світу. Спроби залучення в західну систему не змінили природу цих країн. Вони поки ще не вороги, - зазначає експерт. - США мають намір підтримувати з ними стратегічні відносини (маючи на увазі баланс ядерних сил). "США будуть шукати у відносинах з суперниками області для кооперації, але з позиції сили", домігшись, щоб американські збройні сили не мали собі рівних і були повністю інтегровані з іншими інструментами сили, а також з силами союзників".
Детальніше про нову Стратегію національної безпеки США читайте в матеріалі Олексія Їжака "Привілей демократичного світу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".