Норвегія та Німеччина попросили НАТО захистити підводну інфраструктуру Європи

Поділитися
Норвегія та Німеччина попросили НАТО захистити підводну інфраструктуру Європи © © European Council
Генсек Альянсу Єнс Столтенберг привітав таку ініціативу.   

Канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре закликали НАТО захистити підводні трубопроводи та кабелі зв'язку, зокрема, створити для цього спеціальну координаційну структуру. Про це повідомляє DW.

«Трубопроводи, кабелі телефонного зв'язку та інтернету - життєво важливі комунікації для наших держав, їх безпеці має приділятися першочергова увага», - заявив Шольц за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром Норвегії напередодні Берлінської конференції з безпеки.

Він додав, що недавні атаки на газопроводи «Північний потік» та «Північний потік – 2»  показали, наскільки великі ризики існують у цій сфері.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг привітав цю ініціативу.  

«Ми посилили заходи безпеки після нещодавніх диверсій на "Північних потоках", і життєво важливо зробити ще більше, щоб переконатися, що нашу морську інфраструктуру захищено від майбутніх атак», - зазначив Столтенберг.

Прем'єр-міністр Норвегії також заявив, що його країна спрямує частину своїх доходів від експорту газу на допомогу Україні та іншим країнам, які постраждали від глобальної енергетичної кризи. Вторгнення РФ в Україну також спровокувало зростання цін на енергоносії, що принесло додатковий прибуток Норвегії. 

Шольц подякував Норвегії за те, що країна збільшила постачання газу до Німеччини на 10%, оскільки Берлін намагається компенсувати припинення поставок із РФ.  

Також Шольц заявив, що його країна й надалі буде одним із лідерів у захисті Європи та європейських свобод, зокрема, й військовими методами.

«Жоден агресор не повинен сумніватися в тому, що ми маємо твердий намір захищати кожного нашого союзника і кожен дюйм території альянсу всіма силами, які є в нашому розпорядженні», - наголосив канцлер Німеччини.

Відбулася найбільша диверсія в історії газотранспортних систем світу. У Балтійському морі з невеликими інтервалами рвонуло на трьох із чотирьох ниток обох «північних потоків». Вибухи в районі острова Борнхольм засікли сейсмографи Данії та Швеції. Спочатку було перебито трубу так і не запущеного «Північного потоку-2», потім рознесло труби «Північного потоку-1», що простоює з кінця серпня. «Хто й навіщо підірвав «Північний потік»?», пояснює Ігор Маскалевич.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі