Нобелівську премію миру присудили за боротьбу за свободу самовираження

Доповнено
Поділитися
Нобелівську премію миру присудили за боротьбу за свободу самовираження Названо лауреатів Нобелівської премії миру © depositphotos/frizio
Нагороду отримають Марія Ресса і Дмітрій Муратов.

Триває Нобелівський тиждень, в рамках якого становляться відомі лауреати престижної нагороди цього року. Так, вже було названо володарів премій з медицини, фізики, хімії та літератури. Сьогодні оголосили лауреатів Нобелівської премії миру.

Нагороду отримають Марія Ресса і Дмітрій Муратов з формулюванням "за їхні зусилля в боротьбі за свободу самовираження, яка є передумовою для демократії та сталого миру".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

"Пані Ресса і пан Муратов отримають Премію миру за мужню боротьбу за свободу самовираження на Філіппінах і в Росії. У той же час вони є представниками всіх журналістів, які відстоюють цей ідеал в світі, в якому демократія і свобода преси опиняються у все більш несприятливих умовах", - йдеться в заяві Нобелівського комітету.

Марія Ресса використовувала свободу самовираження для викриття зловживань владою, насильства і зростаючого авторитаризму на Філіппінах. У 2012 році вона стала співзасновником Rappler - цифрової медіа-компанії для журналістських розслідувань, яку вона досі очолює. Вона також критично висвітлювала боротьбу президента Родріго Дутере з наркотиками. Ресса стала співавтором розслідування про те, як соціальні мережі використовуються для поширення фейкових новин, переслідування опонентів і маніпуляції громадською думкою.

Дмітрій Муратов протягом десятиліть захищав свободу слова в Росії. У 1993 році він став одним із засновників "Новой газети", а з 1995 року був її головним редатор.

«"Новая газета"- найбільш незалежна газета Росії сьогодні з принципово критичним ставленням до влади. Журналістика, заснована на фактах, і професійна чесність газети зробили її важливим джерелом інформації про важливі аспекти російського суспільства, які рідко згадуються в інших ЗМІ. З моменту свого створення в 1993 році "Новая газета" публікувала критичні статті на найрізноманітніші теми - від корупції, насильства з боку поліції, незаконних арештів, фальсифікації результатів виборів і "фабрик тролів" до використання російських збройних сил як в Росії, так і за її межами», - відзначили в Нобелівському комітеті.

Минулого року Нобелівську премію миру отримала Всесвітня продовольча програма з формулюванням "за її зусилля в боротьбі з голодом, внесок в покращення умов для світу в районах, порушених військовими конфліктами, і за те, що вона діє як рушійна сила в зусиллях щодо запобігання використанню голоду як зброї війни і конфлікту".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі