Нобелівську премію миру присудили за боротьбу проти використання ядерної зброї

Доповнено
Поділитися
Її отримає японська організація Nihon Hidankyo.

Триває Нобелівський тиждень, у рамках якого називають володарів цьогорічної престижної нагороди. Вже відомі лауреати Нобелівської премії з медицини, фізики, хімії та літератури.

За традицією п'ятими називають володарів Нобелівської премії миру. Церемонія оголошення проходить в Осло в Норвегії.

Цього року Нобелівську премію миру отримає японська організація Nihon Hidankyo. Премію присудили за зусилля щодо досягнення миру, вільного від ядерної зброї, і за демонстрацію показаннями свідків того, що ядерна зброя ніколи не повинна бути використана знову.

"Цей масовий рух людей, які пережили атомне бомбардування Хіросіми і Нагасакі, також відомий як «Хібакуся», отримує Премію миру за свої зусилля щодо досягнення миру, вільного від ядерної зброї, і за демонстрацію показами свідків того, що ядерна зброя ніколи не повинна бути використана знову", - йдеться у заяві Нобелівського комітету.

У відповідь на атомні бомбардування серпня 1945 виник світовий рух, члени якого невпинно працювали над підвищенням поінформованості про катастрофічні гуманітарні наслідки застосування ядерної зброї. Поступово виробилася міжнародна норма, яка означала використання ядерної зброї як неприйнятне. Вона отримала назву "ядерне табу".

Свідчення "Хібакуся" є унікальними. Свідчення тих, хто вижив, допомогли сформувати та консолідувати широкомасштабну протидію ядерній зброї в усьому світі.

"Норвезький Нобелівський комітет, проте, хоче визнати один обнадійливий факт: ядерна зброя не застосовувалася у війні майже 80 років. Надзвичайні зусилля Nihon Hidankyo та інших представників Хібакуся зробили великий внесок у встановлення ядерного табу. Тому тривожно, що сьогодні це табу на використання ядерної зброї перебуває під тиском.

Ядерні держави модернізують та вдосконалюють свої арсенали; нові країни, схоже, готуються придбати ядерну зброю; і звучать погрози використовувати ядерну зброю в війнах, що тривають. У цей момент людської історії варто нагадати собі, що таке ядерна зброя: найруйнівніша зброя, яку будь-коли бачив світ", - йдеться в заяві Комітету.

Нагадаємо, нещодавно президент Росії Владімір Путін заявив, що Росія може застосувати ядерну зброю, якщо на неї нападе будь-яка держава, і що будь-який напад на Росію, який підтримуватиме ядерна держава, вважатиметься "спільним нападом".

У червні голова комітету оборони російської Госдуми Андрєй Картаполов заявив, що Росія може скоротити час прийняття рішення на застосування ядерної зброї, передбачене офіційною доктриною.

Минулого року Нобелівську премію миру отримала Наргес Мохаммаді із формулюванням "за її боротьбу проти придушення жінок в Ірані та за просування прав людини та свободи для всіх".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі