Низка країн з низьким і середнім рівнем доходу відмовилися від закупівель вакцини Pfizer/BioNTech — Bloomberg

Поділитися
Більшість доз вакцини компанії Pfizer «забронювали» країни з високим рівнем доходів.

Деякі країни з низьким і середнім рівнем доходу вирішили не замовляти вакцину від коронавірусу виробництва Pfizer і BioNTech, повідомляє Bloomberg, посилаючись на лист виконавчого директора компанії Pfizer Альберта Бурлі.

Бурлі заявив, що звертався до країн із середнім та низьким рівнем доходу, закликаючи їх «забронювати» дози вакцин, оскільки кількість щеплень була обмежена, однак країни відмовилися.

"Ми закликали всі країни розмістити замовлення, щоб виділити для них необхідні дози вакцини. Однак саме найбагатші держави забронювали більшу частину доз", - написав Бурлі у листі.

Керівник компанії також сказав, що Pfizer і BioNTech використовують «багаторівневу модель ціноутворення». Для прикладу, країни з середнім рівнем доходу можуть платити за вакцини вдвічі менше, ніж багатші держави. А країни з низьким рівнем доходу можуть купувати препарат за собівартістю.

Компанії Pfizer і BioNtech планують поставити три мільярди доз вакцини в більш ніж 116 країн цього року. Бурлі також розраховує, що країни із середнім і низьким рівнем доходу зможуть отримати понад мільярд доз вакцини.

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебреєсус закликав «Велику сімку» (G7) зробити пріоритетом рівний доступ до вакцин проти COVID-19 серед багатих і бідних країн. Такий підхід він вважає дієвим методом подолання пандемії.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що Україна до 20 травня повинна отримати близько 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу Pfizer. Крім того, в нашу країну повинні прилетіти ще 1 млн доз вакцин виробництва Sinovac.

Нагадаємо, в Україні триває вакцинація проти коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 препаратами від британсько-шведської компанії AstraZeneca (Covishield) і китайської Sinovac (CoronaVac). 18 квітня в Україні також почалася вакцинація препаратом від американської компанії Pfizer.

Про те, які регіони залишаються найбільш проблемними і, які способи переконати щепитися вважають українці найбільш дієвими, читайте в статті соціолога Олександра Шульги "Вакцинація по-українськи".

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі