Про це пише сьогодні видання Financial Times. Голова федерації німецьких виробників BDI Дітер Кемпф сказав, що позиції, які "Альтернатива для Німеччини" зайняла під час кампанії, "не здаються запрошенням для іноземних інвесторів". На його думку, партія вже нашкодила німецькому іміджу у світі.
За словами Кемпфа, програма німецьких радикалів пропонує "повернення в минуле і повернення до національного". Тому бізнес повинен чітко дати зрозуміти, що німецькі глобалізовані зв'язки - це саме те, що зробило економіку країни сильною.
Видання зауважує, що заява Кемпфа стала останнім з цілої низки застережень з боку бізнес-лідерів про наслідки політичних змін після виборів. Найбільшим переможцем стала партія "Альтернатива для Німеччини", яка прославилася своєю антиімміграційною риторикою і закликами знищити єврозону. Вона здобула 13% голосів, що зробило її третім найбільшим блоком у парламенті.
Голова Volkswagen Маттіас Мюллен також заявив, що успіх "праворадикальної" пратії шокує. А виконавчий директор Siemens Джо Кезер сказав, що хороший результат "Альтернативи для Німеччини" став "поразкою для німецьких еліт".
Однак, успіх партії - лише один з кількох викликів для німецького бізнесу. Аналітики і чиновники чекають переговорів про формування коаліції, які затягнулися. Потенційно вони можуть тривати кілька місяців.
"Невизначеності токсичні для економіки. Якщо буде незахищеність і відсутність видимих перспектив, ніхто не буде тут інвестувати, особливо в сектор середнього бізнесу", - сказав Кемпф.
Ще одна зміна, яка тривожить німецький бізнес - це можливе входження "Зелених" у правлячу коаліцію, які зможуть впливати на політику нового уряду Ангели Меркель. Це непокоїть виробників автомобілів. Оскільки "Зелені" просувають перехід на відновлювані джерела енергії і електротранспорт.
Нагадаємо, блок партій Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз (ХДС/ХСС) на чолі з Ангелою Меркель вже традиційно виграв вибори в Німеччині, які проходили 24 вересня, хоча і показав значно гірший результат, ніж чотири роки тому. На другому місці-Соціал-демократична партія з 20,5% голосів, а права "Альтернатива для Німеччини" вперше пройшла в Бундестаг, набравши 12,6% голосів.
Після оголошення попередніх результатів парламентських виборів Соціал-демократична партія Німеччини вирішила не вступати в коаліцію з християнськими демократами. "СДПН йде в опозицію", - повідомив їхній лідер Мартін Шульц.
А канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що новий кабінет міністрів Німеччини почне роботу до Різдва, навіть незважаючи на складні переговори при формуванні майбутньої правлячої коаліції.