Німецькі лікарі встановили нульового пацієнта з коронавірусом в Європі

Поділитися
Німецькі лікарі встановили нульового пацієнта з коронавірусом в Європі Коронавірус привезли до Європи наприкінці січня © УНН
Вірус може тривалий час зберігатися в мокроті людей, які хворіли на нього, свідчать дані дослідження.

Першим пацієнтом, який захворів на коронавірус в Європі ("нульовий пацієнт" - ред.), міг стати 33-річний громадянин Німеччини, повідомляє італійське видання Corriera dela Serra.

Симптоми захворювання – висока температура, респіраторні прояви – з'явилися у чоловіка 24 січня. Згодом вони заслабли, і 27 січня хворий вийшов на роботу, йдеться у звіті німецьких медиків, опублікованому 5 березня в "Медичному журналі Нової Англії".

Також встановлено, що 20 і 21 січня він брав участь у нарадах, на яких була присутня його колега з Шанхаю. Жінка прилетіла до Німеччини 19 і полетіла 22 січня, пише "Європейська правда".

Перебуваючи у Німеччині, вона не скаржилася на нездужання, жодних проявів хвороби не було. Але під час зворотного рейсу в Китай жінка відчула себе зле, 26 січня її тест на коронавірус виявився позитивним.

Наступного дня вона повідомила про це своїх німецьких партнерів, у Німеччині почали перевіряти всіх, хто контактував із хворою. Так коронавірус був діагностований у 33-річного чоловіка, зараз жодних симптомів захворювання у нього немає.

28 січня троє інших співробітників компанії показали позитивний результат на Covid-19.

"Слід зазначити, що інфекція, ймовірно, передавалася під час інкубаційного періоду, коли симптоми були м'якими і неспецифічними", - йдеться в дослідженні.

Автори дослідження також зазначають, що вірус був виявлений в мокроті видужалих.

"У цьому контексті той факт, що вірус був виявлений у значних кількостях в мокроті людини навіть в період реконвалесценції (одужання - ред.), створює проблему перенесення вірусу навіть після зникнення симптомів", - зазначають медики.

Раніше китайські вчені дійшли висновку, що з початку епідемії корнавірус SARS-CoV-2 (Covid-19) мутував 149 разів, розділившись на два підтипи - L і S.

Підтип L частіше зустрічався на початкових етапах спалаху у Вухані, він більш агресивний і вірулентний, але його частота знизилася на початку січня. Зараз у хворих на коронавіру діагностують переважно підтип S.

У ВООЗ заявили, що після зараження вірусом помирає 3,4% людей, що значно вище за смертність від сезонного грипу, яка становить менше 1%. 28 лютого Всесвітня організація охорони здоров'я підвищила рівень небезпеки до дуже високого.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі