Наголошується, що вірус розділився на два підтипи, L і S, які відрізняються своєю агресивністю. На перший з них припадає 70% випадків зараження, а другий – 30%.
Підтип L частіше зустрічався на початкових етапах спалаху в Ухані, але його частота знизилася до початку січня. Вчені вважають, що людське втручання мало сильний селективний вплив на підтип L, який є більш агресивним і поширюється швидше. Порівняльна поширеність підтипу S, який еволюційно старіший і менш агресивний, ймовірно, зросла в силу більш слабкого селективного тиску.
"Наш аналіз припускає, що підтип S, найімовірніше, початкова версія SARS-CoV-2. Результати наших досліджень також підтримують версію про те, що підтип L агресивніший, ніж підтип S, а також про те, що втручання людини змінило відносну поширеність підтипів L і S незабаром після спалаху", - зазначили вчені.
Вчені відзначають, що дані, які були ними проаналізовано, дуже обмежені. Для кращого розуміння поширення вірусу потрібні епідеміологічні дані, а також інформація про клінічні симптоми тих, хто заразився коронавірусом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Станом на 4 березня кількість заражених коронавірусом у світі перевищила 93 тисяч осіб. Із загального числа хворих 80 270 осіб припадає на материковий Китай. В інших країнах світу число інфікованих зросло у вівторок до 12 тисяч, що на 2 тисячі більше, ніж за минулі добу. Найбільшими епіцентрами коронавірусу за межами Китаю вважаються Південна Корея, Італія та Іран.
У ВООЗ заявили про те, що після зараження вірусом помирає 3,4% людей, що значно вище смертності від сезонного грипу, яка становить менше 1%.