Німеччина зупиняє розвиток бізнесу з Іраном через придушення протестів

Поділитися
Німеччина зупиняє розвиток бізнесу з Іраном через придушення протестів © unsplash/maheshkumar_painam
Німецькі компанії більше не зможуть покладатися на експортні та інвестиційні гарантії уряду при веденні бізнесу з Іраном.

Федеральний уряд Німеччини припиняє економічну співпрацю з Іраном. Причина — жорстокі розправи режиму з протестувальниками. Серед іншого, це стосується експортних кредитних та інвестиційних гарантій, а також програм навчання. Німецькі компанії більше не можуть покладатися на експортні та інвестиційні гарантії федерального уряду при веденні бізнесу з Іраном. Про це повідомляє Tagesschau.

З огляду на «дуже серйозну ситуацію в Ірані», Федеральне міністерство економіки і технологій призупинило дію інструментів сприяння зовнішній торгівлі, а також німецько-іранській бізнес-співпраці. За повідомленням міністерства, це стосується експортних кредитів та інвестиційних гарантій, а також німецько-іранського енергетичного діалогу, програми підготовки менеджерів та програми зовнішньоторговельних виставок. Винятки можуть бути дозволені лише у випадку вагомих гуманітарних причин.

Короткий етап надання експортних та інвестиційних гарантій щодо Ірану все одно було призупинено на десятиліття. Лише з 2016 року відбулася коротка фаза відкриття цих інструментів, зокрема, після скасування санкцій ЄС.

За цей час гарантії були надані або продовжені для кількох інвестиційних проектів. Однак з кінця 2018 року уряд Німеччини більше не отримував жодних заявок щодо нових інвестиційних гарантій.

Те саме стосується гарантій за експортними кредитами: уряд Німеччини надавав гарантії у 2017 та 2018 роках, але з 2019 року це зупинилося. Міністерство економіки Німеччини, після консультацій з іншими міністерствами, прийняло рішення про повне призупинення дії цих інструментів.

За даними Мінекономіки Німеччини, обсяг німецько-іранської торгівлі у 2021 році склав 1,76 млрд євро. У січні-вересні поточного року він склав 1,49 млрд євро. Багато років тому німецькі компанії все ще покладали великі надії на ведення бізнесу з Іраном. Однак на тлі санкцій США ризик ставав все більшим, і компанії масово виходили з ринку.

Протести в Ірані розпочалися 16 вересня після смерті Махси Аміні, 22-річної іранської дівчини курдського походження, заарештованої поліцією моралі за нібито нехтування законами шаріату. 

Перший етап іранської революції завершився. Репресії влади спричинили радикалізацію вимог, виникнення практичного консенсусу щодо майбутнього — скасування інститутів, які слугують рамкою ісламістського режиму. Що ж чекає на Іран найближчим часом? Читайте про це в статті Ігоря Семиволоса «Революція в Ірані: дружба з Росією до добра не доведе».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі