Німеччина закриває половину АЕС, що залишилися.

Поділитися
Німеччина закриває половину АЕС, що залишилися. © Jack ma / Wikimedia
До кінця наступного року Німеччина повністю відмовиться від виробництва ядерної енергії

Сьогодні Німеччина закриває половину із шести чинних атомних електростанцій. Через рік країна поставить остаточну крапку у використанні атомної енергії у ФРН.

Рішення про поступову відмову від атомної енергетики та перехід від копалин видів палива до відновлюваних джерел енергії було вперше прийнято у 2002 році урядом Герхарда Шредера - один із головних сьогоднішніх шанувальників російського газопроводу "Північний потік 2". Наразі Шредер очолює правління російської державної нафтової компанії "Роснефть" та комітет акціонерів СП2. Німеччина закриває три АЕС, попри ризики залежності від газу та вугілля. У третьому кварталі близько 57% електроенергії, що виробляється в Німеччині, отримали з традиційних джерел.

Його наступниця, Ангела Меркель, скасувала своє рішення про продовження терміну служби атомних станцій Німеччини після катастрофи на АЕС "Фукусіма" в Японії у 2011 році та встановила дедлайн для атомної електроенергії в країні - у 2022 році зупинять останній реактор, нагадує AP.

Три реактори, які зараз закриваються, працюють із середини 1980-х років. Вони живили енергією мільйони німецьких будинків упродовж майже чотирьох десятиліть.

Деякі в Німеччині закликають ще раз переглянути рішення про припинення використання атомної енергії, оскільки електростанції, що вже працюють, виробляють відносно мало вуглекислого газу. Прихильники атомної енергії стверджують, що вона може допомогти Німеччині досягти цілей скорочення викидів парникових газів.

Проте цього тижня уряд Німеччини заявив, що виведення з експлуатації всіх атомних станцій наступного року та поступова відмова від використання вугілля до 2030 року не вплинуть на енергетичну безпеку країни та її мету зробити найбільшу економіку Європи "кліматично нейтральною" до 2045 року.

"Масове збільшення відновлюваних джерел енергії та прискорене розширення електромережі дозволить нам показати, що це можливо в Німеччині", - сказав міністр економіки та клімату Роберт Хабек.

Експерти Bloomberg попереджають, що ситуація погіршується - падає виробництво з відновлюваних джерел енергетики. У першому кварталі цього року було дуже мало вітру, а сонце світило набагато менше, ніж торік. Істотно зросли ціни на електроенергію і наступного року вони продовжуватимуть зростати. Вартість електроенергії з постачанням у 2022 році цього року підскочила більш ніж уп'ятеро. Ціни на електроенергію близькі до рекордного рівня в Європі, і Німеччині доведеться покладатися на виробництво з дорогого газу та вугілля ще приблизно 20 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі