Німеччина закриває половину своїх АЕС до кінця року, незважаючи на ризики залежності від газу та вугілля — Bloomberg

Поділитися
Німеччина закриває половину своїх АЕС до кінця року, незважаючи на ризики залежності від газу та вугілля — Bloomberg © відкриті джерела
У третьому кварталі близько 57% електроенергії, що виробляється в Німеччині, було отримано з традиційних джерел.

Німеччина за підсумками року планує закрити майже половину своїх ядерних потужностей, що неминуче створить додаткове навантаження на європейські мережі.у період енергетичної кризи. Про це повідомляє Bloomberg.

Будуть закриті АЕС Grohnde, Gundremmingen C та Brokdorf. Продовжать працювати лише три діючі атомні електростанції, які будуть виведені з мережі до кінця 2022 року.

Після аварії на Фукусімі у 2011 році уряд Ангели Меркель пообіцяв відмовитись від використання атомної енергії. Через відмову від атомної енергетики Німеччина тепер все більше залежить від вугілля.

За даними Федерального статистичного управління (Destatis), у третьому кварталі 2021 року 57% електроенергії, що виробляється в Німеччині, було отримано з традиційних джерел, таких як кам'яне вугілля, природний газ і атомна енергія.

Ситуація погіршується ще й через те, що падає виробництво з відновлюваних джерел енергетики.

"У першому кварталі цього року було дуже мало вітру, а сонце світило набагато менше, ніж минулого року", - пояснило агентство.

На тлі всіх вищезгаданих факторів суттєво зросли ціни на електроенергію і наступного року вони продовжуватимуть зростати. Вартість електроенергії з постачанням у 2022 році цього року підскочила більш ніж уп'ятеро.

Зазначається, що ціни на електроенергію близькі до рекордного рівня в Європі, і Німеччині доведеться покладатися на виробництво дорогого газу та вугілля ще приблизно 20 років.

Нагадаємо, що українські АЕС, на які в умовах дефіциту вугілля на ТЕС та ТЕЦ лягло основне навантаження з вироблення електроенергії, за добу, що пройшла після посилення морозів в Україні, побили історичний рекорд - виробили понад триста мільйонів кВт-год електроенергії.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі