Німеччина та Японія домовилися поглиблювати зв'язки у сфері оборони

Поділитися
Німеччина та Японія домовилися поглиблювати зв'язки у сфері оборони © Getty Images
Шольц зустрівся з прем’єром Японії.

Японія і Німеччина пообіцяли поглибити співпрацю у сфері оборони та боротьбі зі зміною клімату, а також тісніше співпрацювати задля зменшення односторонньої залежності у критично важливих сферах, таких як сировинні матеріали. Про це повідомляє Bloomberg.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда сьогодні, 18 березня, зустрівся з канцлером Німеччини Олафом Шольцом в Токіо на перших німецько-японських урядових консультаціях, які включали спільне засідання кабінету міністрів і двосторонні переговори між міністрами оборони, економіки, фінансів, транспорту і закордонних справ.

На початку зустрічі Кісіда заявив, що зв'язки між двома союзниками по G7 ще ніколи не були такими тісними, і новий формат ще більше зміцнить відносини в таких сферах, як економічна безпека і стійкість ланцюгів поставок.

Шольц додав, що лідери і міністри країн обговорять тіснішу співпрацю і координацію з різних питань: від «зеленого» водню до технологій захисту клімату і оборони.

Пізніше обидва уряди випустять спільну декларацію, в якій, як очікується, вони також засудять війну Росії проти України.

Провідні розвинені країни, такі як Німеччина та Японія, ведуть боротьбу за все більш дефіцитні ресурси, причому доступ до металів і рідкоземельних елементів вважається вирішальним для переходу до більш чистої і технологічно розвиненої економіки.

У глобальній гонці за низку сировинних матеріалів Китай став домінуючим постачальником або переробником, що призвело до застережень про надмірний вплив уряду Пекіна.

Японія приділяє все більше уваги економічній безпеці, призначивши міністра, відповідального за її забезпечення, і ухваливши закон про створення стійких ланцюгів постачання ключових критично важливих товарів, таких як рідкоземельні метали. У новій Стратегії національної безпеки, опублікованій у грудні минулого року, уряд Кісіди пообіцяв «обмежити надмірну залежність від конкретних країн».

Німеччина перебуває на завершальній стадії розробки власної стратегії національної безпеки, в якій економічна стійкість і зменшення односторонньої залежності в таких сферах, як енергетика і сировина, також відіграватимуть ключову роль. Очікується, що Китай буде описаний як міжнародний партнер, економічний конкурент і системний суперник.

Увага Шольца до Японії не випадкова, оскільки він неодноразово заявляв, що демократичні країни повинні тісніше співпрацювати, щоб протистояти впливу економічних суперників з різними політичними системами.

Хоча німецький лідер відкидає економічне відокремлення від Китаю, він закликає компанії диверсифікувати свої ділові зв'язки в Азії. Це непросте завдання, оскільки торговельні зв'язки Німеччини з Китаєм формувалися десятиліттями.

Німецькі автовиробники та їхні постачальники намагаються забезпечити прямий доступ до сировини, такої як літій і кобальт, необхідної для виробництва акумуляторних батарей для електромобілів.

Раніше цього місяця японська компанія Sojitz Corp і японська урядова організація домовилися про збільшення фінансування австралійської Lynas Rare Earths Ltd. в рамках зусиль, спрямованих на зменшення залежності від Китаю в критично важливих для них ланцюгах поставок. Єдиний американський виробник рідкоземельних металів домовився про постачання продукції зі свого нового переробного заводу до Японії.

За словами людей, знайомих з цим питанням, Японія також приєдналася до США в посиленні контролю над експортом сучасного обладнання для виробництва мікросхем до Китаю, хоча деталі не розголошуються. У четвер, 16 березня, Кісіда і президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосили про початок нового двостороннього діалогу з питань економічної безпеки.

До Шольца в Японії приєдналися високопоставлені міністри, в тому числі міністр економіки Роберт Хабек, міністр фінансів Крістіан Лінднер, закордонних справ Анналена Бербок, оборони Борис Пісторіус, транспорту Фолькер Віссінг і внутрішніх справ Ненсі Фезер.

Делегація топ-менеджерів німецького бізнесу супроводжувала Шольца і його урядову команду на більш широких переговорах з японським урядом і представниками компаній щодо поглиблення зв'язків у сфері зеленої енергетики і торгівлі.

Це вже другий візит Шольца до Японії на посаді канцлера менш ніж за 12 місяців. Він також планує взяти участь у саміті лідерів G7 в Хіросімі в середині травня, де тема економічної безпеки та стійкості ланцюгів поставок посідатиме важливе місце в порядку денному.

Зосередженість Шольца на Японії демонструє явний зсув у порівнянні з його попередницею Ангелою Меркель, яка за 16 років перебування при владі відвідала Токіо лише тричі для проведення двосторонніх переговорів, хоча майже щороку літала до Китаю з великими бізнес-делегаціями.

Війна Росії проти України виявила небезпеку надмірної залежності від одного постачальника для імпорту енергоносіїв, і правляча коаліція Шольца прагне уникнути подібної залежності, коли йдеться про сировинні матеріали.

Раніше повідомлялося, що міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер стурбований тим, що економіка його країни стає занадто залежною від Китаю, і закликав до тісніших торговельних зв’язків з демократичними країнами, щоб протистояти цій залежності.

Глава Федерального відомства із захисту конституції Німеччини Томас Хальденванг побоюється, що Китай розширює свою шпигунську діяльність проти Берліна. За словами Хальденванга, Пекін все більше зосереджується на політичному шпигунстві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі