Німеччина, що обурювалася "тотальним" шпигунством США, сама допомагала американцям у стеженні в інтернеті

Поділитися
Німеччина, що обурювалася Der Spiegel розкрив інформацію про таємне співробітництво німецьких і американських розвідок © interactive.wxxi.org
Політиків у Берліні викрили у лицемірстві: вони вимагають закликати американців до відповідальності за порушення прав німецьких громадян на приватне життя, а спецслужби ФРН у цей час таємно допомагають своїм заокеанським колегам.

Спецслужби Німеччини допомагали Агентству національної безпеки США збирати дані в телекомунікаціях. Документи, що викривають таємне співробітництво двох країн, розкрив журнал Der Spiegel.

Як випливає з цих паперів, у Федеральному відомстві з охорони Конституції була встановлена ​​програма XKeyscore, "щоб розвинути його здібності в наданні АНБ підтримки при спільній боротьбі з тероризмом".

При цьому на Федеральної служби розвідки Німеччини (BND) покладалися функції інструктування в питаннях застосування програми.

За даними Der Spiegel, нова система була представлена ​​в лютому 2008 року на закритій презентації в АНБ як продуктивне знаряддя шпигунства.

У документах відзначено, що програма дозволяла відслідковувати користувачів за ключовими словами в пошукових машинах. Крім того, вона була в стані за кілька днів зібрати інформацію про всі цікавлять з'єднаннях і частково видати зміст мережевого спілкування. При цьому з близько 500 мільйонів даних, щомісяця одержуваних АНБ з Німеччини, 180 мільйонів опинялися в доступі спецслужби завдяки XKeyscore.

ТАКОЖ: Меркель закликала ЄС посилити захист секретної інформації

За інформацією агентства dpa, колишній глава АНБ Майкл Хейден не приховує, що після терактів у Нью-Йорку 11 вересня 2001 його спецслужба розвивала широке співробітництво з колегами з Європи.

"Ми були відкриті по відношенню до наших друзів", - заявив він.

У той час правлячий блок у ФРН становили Соціал-демократична партія Німеччини і "зелені". Сьогодні представники цих партій вимагають закликати американців до відповіді за порушення прав німецьких громадян на приватне життя. Політичні опоненти з Християнсько-демократичного союзу звинувачують їх в "безвідповідальному лицемірстві".

ТАКОЖ: У світі йде інформаційна війна, а шпигунство в інтернеті - буденність

Раніше в ЗМІ вже просочувалися відомості про те, що Німеччина співпрацювала з США у сфері електронного шпигунства. Той же журнал Spiegel, грунтуючись на розсекречених документах спецслужб, повідомляв, що, згідно з класифікацією АНБ, Німеччина за інтенсивністю кібершпіонажу з боку США потрапила в число так званих "партнерів третього класу" поряд з Китаєм, Іраком і Саудівською Аравією.

А німецький таблоїд Bild стверджував, що BND була в курсі, що АНБ веде практично тотальний збір даних про громадян і може скористатися цією інформацією.

Від джерел в американських урядових колах журналістам видання стало відомо, що PRISM і ряд інших цілком таємних програм охоплюють прослуховування за кордоном, включаючи Німеччину, "майже всієї електронної комунікації осіб, які не є громадянами США". При цьому дані про переговори стираються, як правило, через три-шість місяців після їх отримання, а дані про листування по електронній пошті зберігаються вічно.

До недавніх пір канцлер Німеччини Ангела Меркель виправдовувала прослушку громадян ФРН американськими спецслужбами. За її словами, без телекомунікаційного моніторингу неможливо було б вести ефективну боротьбу з тероризмом.

Однак після гучної історії викривача Едварда Сноудена - екс-співробітника ЦРУ і АНБ, що видав пресі інформацію про масштабні програмах стеження за мільйонами громадян, - Меркель заявила, що "чекає від американської влади чіткої заяви про дотримання в майбутньому німецьких законів в німецькому державі". !zn

Читайте також:

Після шпигунського скандалу Google спробує захистити файли користувачів
від стеження

Голова Естонії закликав ЄС менше обурюватися через шпигунство США: "Самі не дівчатка невинні"

США вели комерційне і військове шпигунство по всій Латинській Америці

У Франції є своя система стеження, схожа на американську Prism - Le Monde

У Сноудена є документи, які можуть стати для США "нічним кошмаром"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі