У середу Німеччина повідомила про 52 826 нових випадків інфікування, що на третину більше ніж тиждень тому і є ще одним щоденним рекордом. 294 особи померли, внаслідок чого загальна кількість досягла 98 274, пише The Guardian.
Про сплеск інфекції в Німеччині заявила канцлерка Ангела Меркель. У той час як три інші партії ведуть переговори щодо формування нового уряду після вересневих виборів.
Меркель заявила, що необхідні загальнонаціональні зусилля, і звернулася до федеральних та регіональних лідерів на зустрічі у четвер з проханням вжити заходів для запровадження більш жорстких обмежень залежно від кількості інфікованих людей, які були госпіталізовані протягом тижня.
Вона виклала кроки у боротьбі з пандемією, серед яких обов'язкове пред'явлення доказів вакцинації чи одужання, негативного результату тесту на Covid у громадському транспорті та на роботі, а також запровадження більш жорстких обмежень на дозвілля.
Крім того, фінансову допомогу постраждалим від кризи компаніям та фізичним особам може бути продовжено на три місяці до кінця березня 2022 року.
Меркель закликала антивакцинаторів змінити свою думку, а також розпочати ревакцинацію у країні.
"Четверта хвиля обрушується на нашу країну з усієї сили. Число нових випадків зараження щодня вище, ніж будь-коли (...) і щоденна кількість загиблих також лякає, - заявила Меркель на з'їзді мерів міст Німеччини.
Тільки 68% людей у густонаселеній країні Європи повністю вакциновані - це нижче, ніж у середньому по Західній Європі через скептичне ставлення громадян до вакцинації, тоді як 5% населення пройшли повторну вакцинацію.
Соціал-демократи, зелені та вільні демократи, які прагнуть сформувати наступний уряд, також збираються запропонувати заходи щодо боротьби з пандемією у законопроекті, який буде направлений до парламенту у четвер.
Це замінить надзвичайні повноваження, термін дії яких спливає 25 листопада, які забезпечують національну правову основу для обмежень. Натомість консерватори Меркель хочуть розширити ці повноваження.
Станом на 17 листопада в Україні повний курс вакцинації пройшли понад 9 мільйонів громадян, проте є й ті, хто не прийшов на друге щеплення. Під час останнього брифінгу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що на отримання останньої дози вчасно не з'явилися понад 600 тисяч українців.