Німеччина готова тимчасово розконсервувати частину вугільних ТЕС у відповідь на газовий шантаж Росії, яка минулого тижня скоротила постачання газу до ФРН майже вдвічі. Про це повідомляє Al Jazeera, посилаючись на міністра економіки Роберта Габека.
У своєму виступі перед журналістами посадовець зазначив, що німецька влада планує відновити і продовжити роботу частини вугільних ТЕС, щоб протистояти газовому шантажу з боку «Газпрому». Габек підкреслив, що усвідомлює екологічну шкоду, яку завдають вугільні ТЕС, але вважає їх використання у короткостроковій перспективі вірним рішенням для енергетичної стабільності держави.
Також свою думку стосовно боротьби з газовим шантажем РФ висловив прессекретар міністерства економіки Штефан Гауфе. Він наголосив, що використання вугільних ТЕС розраховано щонайбільше до 2024 року, а повну відмову від цього виду забезпечення енергоресурсами, як і планувалося, буде здійснено до 2030 року.
Гауфе зазначив, що наразі Німеччина має в розпорядженні десять ТЕС на кам’яному вугіллі потужністю 4,3 гігавата і ще шість потужністю 1,6 гігавата. Також при потребі можуть бути задіяні п'ять блоків ТЕС потужністю 1,9 гігавата.
Раніше повідомлялося, що Німеччина запровадить додаткові заходи для економії газу через скорочення поставок з РФ.
Попри санкції, Росія без проблем імпортує нафту, газ і вугілля по світу. Саме такого висновку дійшли експерти Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), проаналізувавши дані про постачання викопного палива з РФ за останні два місяці. Ми публікуємо, а Лаурі Міллівірта та Костянтин Криницький описують дослідження «Фінансування війни Путіна Європою».