Німеччина, Франція та Польща вкотре нагадали про відданість Україні у війні з Росією — Politico

Поділитися
Європейські члени Альянсу повинні продемонструвати готовність взяти на себе більшу відповідальність за оборону Європи.

75 років тому у Вашингтоні було підписано основоположний договір НАТО, покликаний забезпечити безпеку території, людей і збереження спільних цінностей: свободи особистості, прав людини, демократії та верховенства закону. Відтоді НАТО став найуспішнішим оборонним альянсом в історії, що гарантує свободу 32 країнам-членам у Європі та Північній Америці. Але сьогодні ці цінності піддаються випробуванням, як ніколи раніше. Уже понад два роки Росія не тільки веде невиправдану, незаконну, агресивну війну в Україні, а й російський диктатор Владімір Путін знову і знову ясно дає зрозуміти, що його імперські амбіції тягнуться далеко за межі України, що він зазіхає на світовий порядок, пише Politico.

За останні два роки Європа і Північна Америка згуртовано і стійко протистояли Росії. Країни підтримали самооборону України, надавши їй допомогу в розмірі понад 200 мільярдів євро, причому ЄС і його члени забезпечили приблизно дві третини всієї допомоги, схваленої Києву сьогодні.

"Саме тому в 75-ту річницю створення НАТО ми знову підтверджуємо його основоположний принцип — напад на одного з нас вважається нападом на всіх. Один за всіх і всі за одного. Разом ми будемо захищати кожен сантиметр території НАТО і єдиним фронтом протистояти будь-якій майбутній російській агресії", — зазначили міністри закордонних справ Німеччини, Франції та Польщі. 

Упродовж багатьох років Путін поширював брехню і фальшиві наративи. Один із них полягає в тому, що НАТО становить загрозу для Росії, але насправді все навпаки — сьогодні країни знову вступають до НАТО, бо відчувають загрозу з боку Росії.

Щоб у Європі був мир, російський імперіалізм має бути зупинений. Не можна допустити жодних "сірих зон", тому що Путін розглядає їх як запрошення до підриву територіальної цілісності та суверенітету, проведення уявних ліній на карті й, а в кінцевому підсумку, до застосування військової сили.

Його дії в Україні також довели, що політика поступок щодо Росії в надії на те, що вона зможе повернути мир або стабільність на континент, наївна. Саме тому європейські союзники мають продемонструвати готовність узяти на себе більшу відповідальність за оборону Європи та вдатись до таких кроків:

По-перше, витрати на оборону в розмірі щонайменше 2% ВВП — це необхідна умова й основа, на якій слід будувати колективну оборону. Кошти слід витрачати насамперед, на розвиток сил і засобів.

По-друге, необхідно задіяти весь промисловий потенціал континенту для модернізації військового потенціалу, нарощування виробництва та масштабів. Ключову роль у цьому відіграють національні оборонні підприємства.

По-третє, необхідно інвестувати в майбутні технології, щоб зберегти технологічну перевагу і ліквідувати прогалини в потенціалі. Інноваційні зусилля допоможуть НАТО зберегти технологічну перевагу над потенційними супротивниками та зміцнити стримування та оборону.

Через два роки війни в Україні Путін будує свою стратегію на хибному розрахунку, що він зможе виснажити Україну і протриматися довше за підтримку країн-членів НАТО. Тому відповідь НАТО має ґрунтуватися на силі, єдності та співпраці.

Нагадаємо, що НАТО пропонує створити п'ятирічний фонд у розмірі 5 мільярдів доларів на підтримку України. Ця пропозиція потребує схвалення 32 країн-членів Альянсу. Про те, що готують для України, пояснює оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті "На Вашингтонському саміті НАТО Україні готуються подати спеціальну "страву"".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі