Від схвалення рішення про запрошення України в НАТО США стримує страх. Але не перед Росією

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Від схвалення рішення про запрошення України в НАТО США стримує страх. Але не перед Росією © EPA-EFE/Ting Shen
Вашингтон уже зазнав кілька політичних провалів і боїться ще одного.

Основним мотивом Вашингтона у протидії надання Україні офіційного запрошення на членство в Північноатлантичному альянсі є страх. Але стосується він не боязні ескалації ситуації чи прямого протистояння із Росією, пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко у матеріалі «На Вашингтонському саміті НАТО  Україні готуються подати особливу «страву».

«В основі мотивів Вашингтона насправді лежить страх … перед публічною демонстрацією всьому світу того, що США вже не мають визначального впливу на союзників із НАТО, який мали впродовж минулих десятиліть», - вказує автор.

Він зауважує, що офіційно серед причин, які і Вашингтон, і Берлін, називають відмову схвалити запрошення Києва на саміті, часто називають небажання лідерів США та ФРН провокувати Путіна, який шантажує Захід ядерною зброєю.

Також  Джо Байден і Олаф Шольц наполягають, що рішення про запрошення ухвалять після проведення Києвом певних реформ. Однак у НАТО досі вперто не хочуть називати не те що строків переговорів, а й озвучувати конкретні критерії для набуття членства.

«У Вашингтоні побоюються, що якщо США виступлять із ініціативою запросити Україну, а союзники їх знову не підтримають, це стане мегапровалом ювілейного саміту НАТО», - вказує Кравченко.

Цей страх посилює історія з прийомом до НАТО Швеції, коли США місяцями не могли подолати спротив Туреччини й Угорщини, а також пам'ять про провал США на Бухарестському саміті, коли Джордж Буш-молодший не зумів переконати Ангелу Меркель і Ніколя Саркозі підтримати надання Україні ПДЧ.

Нещодавно посол Джуліанна Сміт, постійний представник США при НАТО заявила, що Україна може розраховувати на ювілейному саміті Альянсу у Вашингтоні у липні 2024 року на те, що «члени Альянсу будуть дуже зацікавлені» у тому, «щоб Альянс продовжував підтримувати Україну в її боротьбі за витіснення Росії зі своєї території, а також для зміцнення відносин України з Альянсом». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі